У Харкові стартувало будівництво найбільшого на Сході України онкоцентру.
Про це на своїй сторінці в Facebook написала глава Харківської області Юлія Світлична.
"Починаємо! Будівництво сучасного онкологічного центру. Сніг на удачу. Ніяка погода і ніякі обставини не зупинять наші плани", - написала вона.
Як відомо, про плани побудувати онкоцентр Світлична повідомила ще на початку 2018 року після робочої поїздки в нині чинний онкологічний центр. Жалюгідний стан, як будівель, так і обладнання в центрі, що обслуговує Харківську та прилеглі області став вирішальним в ухваленні цього рішення
Далі ініціатива була підтримана на сесії обласної ради і були виділені кошти на проектування і підготовчі роботи.
Зараз проект знаходиться на стадії прокладки комунікацій. Приступити до зведення першого корпусу фахівці планують на початку року.
Для того щоб не припиняти лікування пацієнтів в чинному онкоцентрі на час будівництва, процес розбили на кілька черг. Першим побудують лікувально-діагностичний корпус, який розміститься на вільному майданчику. Після цього в новобуд переведуть ті відділення, які працюють в старих корпусах онкоцентру.
Далі буде проведено демонтаж старих корпусів і будівництво на їх місці відділення променевої терапії. Також запланована реконструкція діючого хірургічного корпусу під поліклініку і прибудова харчоблоку.
Третьою чергою стане благоустрій території онкоцентру.
В цілому лікувально-діагностичний корпус розрахований на 510 ліжко-місць.
За допомогою в оснащенні центру обладнанням глава області вже звернулася до іноземних партнерів. Так, посол Європейського Союзу Хьюг Мінгареллі, на спільному брифінгу зі Світличною, вже запевнив у підтримці європейськими інституціями даного проекту.
Системна підтримка в Харківській області пацієнтів з онкологічними захворюваннями включає в себе не тільки будівництво нового лікувального центру, а й ряд ініціатив щодо забезпечення важливими ліками.
У цьому році в області вже реалізували проект, який передбачає безкоштовне отримання Україною ліків від лімфоми Ходжкіна.
"Цей проект вдалося реалізувати завдяки підтримці облдержадміністрації. Це задовольнить потреби всіх пацієнтів з цим діагнозом в Україні. Ліки дуже дорогі, один флакон коштує більше 4000 євро. На одну процедуру потрібно 3 флакона, а процес лікування складається з 15 процедур. Ці ліки вдалося отримати безкоштовно за рахунок виробника", - розповіла волонтер Олена Шержукова, яка курирує роботу "Української федерації боротьби проти раку".