В Україні озвучили п'ять головних проблем, які стоять перед українською армією в 2019 році.
Їх озвучив журналіст Юрій Бутусов, передає ZN.ua.
На чолі столу, перш за все, стоїть питання кадрової політики.
"Неможливо розвивати армію, якщо її керівники не мають авторитету і не здатні впровадити стандарти НАТО через відсутність мотивації освоювати нове. В Україні виріс цілий ряд професійних воєначальників, які стали золотим фондом нації і держави, є військові частини, з яких не біжать, а навпаки, куди люди постійно приходять на контракт, і ось такі лідери повинні рости далі в званнях і посадах. Це і є головна реформа", - упевнений він.
Другий момент, за словами Бутусова, пов'язаний з впровадженням певної концепції і планування.
"Якою має бути ця модель? Треба визначити, який характер сучасної війни. Які потенційні загрози нам доведеться відбивати. І описати, які дії армії повинні бути в умовах локальної війни низької інтенсивності, яку ми ведемо, і які потенційні ризики нам загрожують. Очевидно, Україні потрібна стратегія стримування агресора шляхом нанесення неприйнятних втрат, застосування непрямих методів, пошук вразливостей, з метою нанесення максимального збитку. Технічній і матеріальній перевазі Росії треба протиставити сильну сторону України - а це якісна перевага особового складу, мотивація і інтелект бійців", - пояснює експерт.
Третій момент - це необхідність зберегти в армії кадровий стрижень - військовослужбовців, які отримали унікальний бойовий досвід 2014-2015 років, і оптимізувати порядок несення служби.
Крім того, природно, що розвиток армії не може відбуватися без відповідного матеріального вкладення, тобто грошей з бюджету.
"У військовому мистецтві відомо поняття "туман війни", коли мають на увазі невідомість дій противника. Але в Україні головна проблема в тому, що "туман війни" приховує від очей керівництва країни нашу власну армію. Саме відсутність правильного бюджетування породжує багато псевдоконцепцій, які просувають неписьменні генерали і командувачі, коли створюються бездумно десятки нових військових частин і установ, які не забезпечені ресурсами, які не потрібні для обороноздатності, і просто є пилососами для викачування бюджетних засобів на шкоду чинним бойовим бригадам", - говорить Бутусов.
І останній аспект - це наявність практики ведення війни.
"Армія під час війни, навіть в умовах Мінських обмежень, може і повинна бити ворога. Мова не йде про наступ, про застосування важких озброєнь - але ворога треба системно бити тими засобами, які дозволені, а не сподіватися на міфічних "миротворців", які не прийдуть до тих пір, поки у Путіна не виникне дефіцит солдатів, готових ризикувати своєю головою в окопах Донбасу", - резюмує журналіст.
Як повідомляв "Апостроф", раніше стало відомо, як посилилася міць української армії в 2018 році.