Старий Новий рік - в цей день існує багато традицій і обрядів, які склали ще на початку минулого століття при зміні календаря.
Це свято - рідкісний історичний феномен, який з'явився в результаті зміни літочислення. Традиція святкувати Старий Новий рік в Україні відбувається від розбіжності Юліанського календаря і Григоріанського календаря - того, за яким зараз живе практично весь світ. Розбіжність календарів становить 13 днів. Старий Новий рік 2019 святкують в ніч з 13 на 14 січня
Як святкувати Старий Новий рік 2019
- Старий Новий рік святкують, як і новорічну ніч.
- Родичі та близькі накривають стіл і починають торжество за кілька годин до 00:00 14 січня.
- Вся сім'я повинна бути в мирі та злагоді, не можна сваритися.
- До наших днів також дійшов і обряд посівання. Хлопчики ходять по домівках і посівають, за що їм дають солодощі або гроші.
Що не можна робити на Старий Новий рік
- Вважається, що в цей день не слід вимовляти слово "тринадцять", а також вважати дрібні монети. Рахунок монет нібито принесе сльози на весь рік.
- Також вірять, що на Старий Новий рік не можна нічого давати в борг, інакше весь рік в боргах проведеш. Якщо 14 січня винести Соррі, то і щастя з дому, і ти винесеш.
- У перший день Старого Нового Року в будинок першим повинен увійти чоловік, саме тому посівати ходять тільки хлопчики.
За матеріалом УНІАН.
Як повідомляв "Апостроф", 7 січня на Різдво дотримуються безліч традицій. У цей день відбулося найбільше для всього християнського світу подія - народження Ісуса Христа. Всі віруючі люди намагаються почитати це світле свято і дотримуватися всіх звичаїв і традиції, які складалися століттями.