RU  UA  EN

Вівторок, 18 лютого
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.20
Суспільство

Ліга чемпіонов 2019/20: новини, результати, відео

Новини

18 лютого

17 лютого

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

В Україні виникли проблеми з новими снарядами для ЗСУ: фото

Директор компанії Тюрінгісмус Володимир Щетінін опублікував у себе на сторінці у Facebook інформацію про виявлені проблеми при випробуваннях вітчизняних 152-мм артилерійських снарядів для систем 2А36 ("Гіацинт-Б") та 2С5 ("Гіацинт-С").

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Мова йде про випробування артилерійських снарядів виробництва ДАХК “Артем” та компанії ТОВ “Рубін-2017” .

Коментуючи вітчизняні боєприпаси, Володимир Щетінін звернув увагу, що артилерійські снаряди обох виробників мають ряд відмінностей від радянського ОФ29:

  • снаряд збірний з декількох частин
  • марка сталі корпусу снаряду
  • спосіб спорядження
  • інша вибухова речовина

Оскільки снаряд збірний, то це унеможливлює стрільбу на рикошет – при влучанні в землю снаряд буде руйнуватися, також змінюється уламковість, момент інерції, що негативно впливає на деривацію та балістику снаряду.

Головним інженером компанії Тюрінгісмус було наведено цифру, що після детонації українських снарядів обох виробників утворюється близько 100 уламків, в той же час як у радянського ОФ29 – від 1700 до 2000.

Це пов’язано з використанням низьковуглецевої сталі, чий хімічний склад надає матеріалу високу ударну в’язкість, що спричиняє утворення малої кількості уламків після детонації.

Окрім того форма утворених уламків не відповідає необхідним нормам.

Також при випробуванні виробу було допущено ряд порушень.

Також в ході випробування виробник ТОВ “Рубін-2017” відмовився вимірювати внутрішній тиск та момент інерції снаряду. Центр ваги боєприпасу також не вимірювали.

В ході випробувань на 242 загальновійськовому полігоні незбалансований боєприпас ударився по дульному гальму гармати, пошкодивши його та вибухнувши у повітрі.

"Снаряди споряджаються адаптованим для таких цілей вибуховою речовиною виробництва Павлоградського хімічного заводу . Ця речовина не придатна для тривалого зберігання та збільшує з часом свій об’єм", – розказав головний інженер компанії Тюрінгісмус

Тим не менш ці снаряди постачаються у війська та за словами спеціаліста несуть загрозу не тільки при стрільбі, а навіть і при зберіганні.

Як повідомляв "Апостроф", в листопаді в ході навчань Повітряних Сил зі стріляниною на державному випробувальному полігоні "Ягорлик" в Херсонській області було здійснено понад півсотні запусків бойових ракет.

Новости партнеров