Вчені з Міського університету Гонконгу розробили транзистор, який дозволить використовувати дощ в якості джерела відновлюваної енергії.
Про це йдеться в роботі вчених опублікованій на сайті вузу.
Спроби використовувати дощ в якості джерела відновлюваної енергії робилися і раніше, проте до цих пір вченим не вдавалося знайти ефективний засіб для перетворення енергії падаючої води в електрику.
Тепер дослідники створили польовий транзистор, який під час дощу здатний забезпечувати стабільну напругу в 140 В - цього достатньо для одночасної роботи більш ніж 100 маленьких світлодіодних лампочок.
Нова конструкція сполучає алюмінієвий електрод з електродом з оксиду індію та олова, покритим PTFE, - матеріалом з "Квазіпостійним" електричним зарядом. Коли крапля потрапляє на поверхню PTFE, вона з'єднує два електроди і створює замкнутий ланцюг.
Дослідники відзначають, що пристрій здатний працювати і в разі постійного дощу. У цьому випадку напруга накопичується і в кінцевому підсумку досягає точки насичення.
Як повідомляв "Апостроф", дослідження вчених з Каліфорнійського університету в Болдері (США) свідчать, що танення вічної мерзлоти Заполяр'я може стати причиною кліматичної катастрофи через звільнення трильйонів тонн вуглекислого газу.