RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

Вчені виявили в пустелі соціальну мережу, віком в 30 тисяч років

Дослідження бісеру, зробленого з яєчної шкаралупи страуса, показує, що люди, які жили в пустелі Калахарі 30 тисяч років тому, мали свою соціальну мережу, щоб допомагати один одному.

Про це повідомляє журнал Смітсонівського університету США.

Племена збирачів, які живуть в пустелі Калахарі на півдні Африки вступали в партнерські відносини з родичами на інших територіях, як близьких, так і далеких. І якщо видавався поганий рік, вони могли відправитися в інший район, щоб там збирати їжу і брати воду.

"Це дійсно хороша адаптація до пустельного середовища, такого як Калахарі, яка має величезну просторову і часову мінливість в розподілі ресурсів. В один сезон може дуже дощити, а в наступний - абсолютно сухо, або може дуже дощити в вашому районі, а потім в 10 кілометрах від нього, це просто ніщо", - говорить Брайан Стюарт, археолог з Мічиганського університету.

Згідно з археологічними дослідженнями, проведеними Стюартом, такого роду партнерство, яке виступає свого роду страховкою, існує вже не менше 30 000 років.

Вчені припустили, що страусине намисто є частиною "страхових партнерств" племен-збирачів. Тобто люди долали багато миль, несли намисто і обмінювали його, щоб зміцнити соціальні зв'язки.

Нагадаємо, що турецькі археологи в ході розкопок стародавньої церкви Балатлар в Синопі, на півночі Туреччини, виявили кам'яний ковчег.