RU  UA  EN

Субота, 23 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

23 листопада

Всі новини

Бізнес на коронавірусі: в ЗМІ розкритикували клініку Пальчевського через тести за десятки тисяч гривень

В Україні медіа, блогери і користувачі соцмереж розкритикували власника клініки Eurolab, телеведучого Андрія Пальчевського за фінансові спекуляції і заробіток на паніці навколо коронавіруса.

Як раніше повідомляли "Букви", Eurolab єдина приватна клініка в Україні, яка закупила тести на Сovid-19.

Пацієнтам пропонують два тести: експрес-тест за 1500 грн і основний за 16 тисяч грн (більше 500 євро). При цьому роздрібна вартість експрес-тестів на ринку - 300-400 грн, а основного - близько 60 євро. Принаймні, стільки він коштує в Німеччині.

"Пальчевський завіз тести і, користуючись монопольним становищем, накрутив вартість основного в 9 разів: "бідні" німці платять за такий 60 євро, "багаті" українці - 500 євро. Вам страшно? Ви боїтеся коронавіруса? Боїтеся, що до смерті заразите всіх своїх родичів і всі разом помрете? Тоді з вас 1500 грн, але якщо хочете, щоб тест був точним, то давайте 520 євро! І це ж той Пальчевський, який ходить по ефірах ТБ-каналів і вчить телеглядачів життя, мріє про крісло мера", - пише блогер Сергій Наумович.

Журналіст видання "Новое время" Дмитро Бобрицький повідомив, що клініка не просто дорого продає тести, але і вводить клієнтів в оману про їхню ефективність.

"На сайті Євролаб вказується, що експрес-тест виявляє саме СОVID-19. Однак з відкритих джерел відомо, що "експрес-тест" здатний діагностувати новий коронавірус тільки за опосередкованими показниками і не може виявити саме новий СОVID-19 на першому тижні інфікування. По суті, відбувається обман потенційних пацієнтів, принаймні на сайті!", - пише Добрицький.

Він припустив, що клініка, ймовірно, замовляє рекламу у інстаграм-блогерів.

"Закуплені тести Євролаб розійшлися, як гарячі пиріжки. Їх "більше немає", а будуть тільки в п'ятницю і ціна, напевно, зросте - "Багато людей телефонують?", "Так!"- сказала дівчина-оператор з клініки", - пише журналіст.

Дмитро Бобрицький заявив, що можливі санкції Кабміну або АМКУ проти Євролаб Андрій Пальчевський буде позиціонувати як політичний тиск, оскільки сам Пальчевський "став противником Зеленського".

"Записує жорсткий відеоблог, збирає тисячі лайків, де критикує владу і дії, спрямовані на боротьбу з коронавірусом, звертається до президента фамільярно "Вова, Володя", звинувативши друга Зе, главу комітету ВРУ Радуцького в заробітку на масках. Тепер санкції для Євролаб можна розцінити як політичний тиск", - пише журналіст.

Політика Євролаб обурила і користувачів фейсбук. На їхню думку, Пальчевський повинен відмовитися від політичних амбіцій.

При цьому ЗМІ та соцмережі наводять приклади соціально відповідального бізнесу, який допомагає медустановам впоратися з пандемією. Наприклад, "Нова пошта" витратила 25 млн грн на маски і медобладнання для лікарень Полтавщини. Порт ТІС в Одесі вже закупив 2 ШВЛ для місцевої інфекційної лікарні та експрес-тести для обласної. Ще 9 ШВЛ для України купили бізнесмени Олег Горохівський, Євген Черняк, Андрій Федорів та Володимир Яценко. До їх ініціативи приєдналися і інші, включаючи топ-менеджмент Ощадбанку, Work.ua і тд. Компанія "Дарниця" і фонд Zagoriy Foundation передали 3 апарати ШВЛ Київської лікарні швидкої допомоги. "Епіцентр" заявив про готовність витрачати на медобладнання та засоби захисту 1% від обороту компанії.

"Поки хтось із бізнесменів допомагає державі з логістикою, шукає гроші на ШВЛ - інші гребуть гроші і вибудовують медійну захист від претензій", - прокоментував Бобрицький.