У понеділок після Великодня і протягом ще декількох днів слід дотримуватися певних традицій, оскільки в православ'ї святкування Воскресіння Христа ще триває.
Так, понеділок після Великодня називали Поливаним, Волочебним, Великоднім, Світлим - нібито він був освячений Богом. У церквах цього дня богослужіння йшли за особливим графіком: перед молитвами там читали топар, було заборонено здійснювати служби за померлими або вінчання, двері в храм відкривали як символ відкритих небес. Також в церкві роздавали священний хліб, здійснювали хресний хід зі свічками, і дзвонили в дзвони, при цьому дзвонити з дозволу священика міг кожен бажаючий.
Працювати в цей день не рекомендують, проте це не заборона - з молитвою і розумним підходом взятися за роботу у Світлий понеділок можна. При цьому закликають відкласти нетермінові справи.
У цей день не можна: сумувати і вдаватися до похмурих думок; сваритися; залишати в стороні молитву; напиватися і об'їдатися. Заборони стригтися в цей день немає. Рекомендувалося також ходити в гості з пасками і яйцями.
Поливаний понеділок назвали тому що хлопці могли обливати незаміжніх дівчат водою, при цьому ображатися не можна було - такий обряд приносив красу і здоров'я, а також вів до вдалого заміжжя.
Згідно з народними прикметами в цей день можна було дізнатися про врожайність: чисте небо і відсутність вітру говорили про дощі; погода протягом усього дня показувала, яким буде літо, і якщо птахи не співали, то морози ще можуть прийти.
Раніше "Апостроф" розповідав про головні традиції і заборони на Великдень-2020.