За перші три місяці 2020 року до державного бюджету надійшло 14 тис. грн від реалізації майна, а також коштів, конфіскованих за вчинення корупційних і пов'язаних з корупцією правопорушень.
Про це йдеться у відповіді Державної казначейської служби на запит голови експертної організації StateWatch Гліба Канівського, повідомляє "Обозреватель" з посиланням на ДС.
Штраф, сплачений директором НАБУ Артемом Ситником за вчинення корупційного правопорушення, забезпечив в I кварталі 2020 23,8% надходжень до державного бюджету від боротьби з корупцією.
Йдеться про штраф на суму 3,4 тис грн, особисто сплаченим Ситником за постановою Сарненського районного суду Рівненської області (постанова набрала законної чинності 13 грудня 2019). Артема Ситника визнали винним в скоєнні корупційного правопорушення (елітний відпочинок на мисливській базі в Рівненській області з дорогим алкоголем і розбитими квадроцикламі, оплачений іншою особою) і внесли в офіційний реєстр корупціонерів НАЗК.
Надходження від конфіскації за відкритими НАБУ виробництвами за вказаний період практично відсутні. Тільки по одній справі НАБУ вступив в законну силу обвинувальний вирок суду щодо однієї особи, в той час як фінансування утримання НАБУ з держбюджету на цей рік становить 1,038 млрд грн.
Тим часом наближені до директора НАБУ Артему Ситнику засновники "Центру протидії корупції", колишні члени Ради громадського контролю НАБУ Віталій Шабунін та раніше судимий Дмитро Шерембей, продовжують заявляти, що НАБУ демонструє високу ефективність у своїй діяльності.