В Україні карантин продовжили до 11 травня, вчений пояснив, у чому суть і користь цього рішення.
Про це повідомляє "Кореспондент".
За словами завідувача науковим відділом інтенсивної терапії та детоксикації в Інституту епідеміології інфекційних хвороб імені Громашевського НАМН України Сергія Борщова, карантин потрібен не для того, щоб населення не захворіло. Карантинні обмеження служать для розтягування епідемії в часі і для уникнення спалаху.
"В Україні медустанови просто не готові приймати величезну кількість хворих і в разі, якщо їх буде багато, їх буде нікому лікувати", - пояснив Борщів.
Разом з тим паралельно необхідно проводити масове тестування на наявність імуноглобулінів, які могли б чинити опір коронавірусу.
"Люди, у яких буде виявлено достатню кількість цих антитіл, і при цьому, у них не буде виявлено ще якихось вірусів, зможуть спокійно виходити з карантину, оскільки не є заразними і мають в своєму організмі стійку сприйнятливість до даної інфекції", - уточнив учений.
Борщів пояснив, що для зупинки поширення коронавірусу, перехворіти їм мають не менше 70-80 відсотків населення. Але і це не стане абсолютним захистом, оскільки майже всі віруси мають тенденцію до мутації.
"Звичайно віруси мутують в сторону послаблення своїх агресивних якостей. У всякому разі, так було з грипом. Але щодо коронавірусу поки складно сказати", - підкреслив лікар.
При цьому, за його словами, прогнозувати, коли в Україні настане пік епідемії, досить складно. Поки не заразиться 70-80 відсотків населення, процес інфікування триватиме. Тому, карантин поки є єдиним способом призупинення поширення інфекції.
Як повідомляв "Апостроф", глава Національної медичної палати України Сергій Кравченко заявив, що на Україну чекає два піки захворюваності на коронавірус - другий спалах епідемії відбудеться, коли заражених COVID-19 буде 60 тисяч.