У середу, 10 червня, церква вшановує пам'ять преподобного Микити Халкідонського, єпископа. У народному календарі цей день має назву день Микити-гусятника.
"Апостроф" розповідає детальніше про історію свята, його прикмети і заборони.
Гусятником в народі Микиту прозвали за те, що, за повір'ями, він є сторожем маленьких гусенят. Він оберігає їх від орлів, яструбів та інших хижаків. У Микити просили захисту в справах, які стосувалися вирощування гусей на подвір'ї.
Наші предки вважали, що в цей день чоловікам не можна працювати в полях. Інакше їх можуть позбавити чоловічої сили особливі духи, які можуть набувати жіночого образу - їх називають Полудницями.
Не можна опівдні залишати вікна та двері відкритими, щоб в будинок не залетіли злі духи. Незаміжнім дівчатам заборонялося виходити в обідній час на вулицю. Вважалося, що в їх тіло може вселиться темна сила, яка обдарує їх такою привабливістю, що жоден чоловік не зможе залишитися байдужим.
Також наші предки вірили, що в день Микити-гусятника не варто кликати до себе гостей. Сторонні можуть забрати з дому щастя і удачу. Якщо ж цього неможливо уникнути, після відходу гостей треба тут же підмести поріг вхідних дверей.
Нагадаємо, 8 червня православні християни відзначали велике свято - День Святого Духа, який вважається прямим продовженням Трійці.