RU  UA  EN

Середа, 1 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

1 травня

Всі новини

ТОП-5 місць для ідеального літнього відпочинку в Україні: як дістатися і скільки коштує житло

Введений в Україні через епідемію коронавірусу карантин наклав свій відбиток на життя і плани українців, а тому відпочинок за кордоном залишається для більшості під питанням. Однак це не означає, що про відпустку влітку не варто думати - в Україні є чудові мальовничі місця, де можна відпочити навіть краще, ніж на світових курортах.

Як передає "Апостроф", детально про популярні напрямки відпочинку в Україні пише видання "Факти ICTV".

Ворохта

Це село в Івано-Франківській області для любителів подихати гірським карпатським повітрям. У Ворохті немає натовпу туристів, але є все необхідне для чудового літнього відпочинку. Ворохта славиться своїми віадуками. Один з них побудований в 1894 році ще Австро-Угорською імперією. Він з'єднує два береги річки Прут і є ідеальним місцем для фотосесій. Гори у Ворохті доступні навіть для новачків. А можна просто побродити по околицях і помилуватися на старі гуцульські хати, церкви та неймовірну природу. Ціни стартують від 400-600 гривень за добу. Дістатися можна потягом чи автомобілем.

Дземброня

Маленьке містечко в Івано-Франківській області, де насправді мало не тільки туристів, але і взагалі людей. У містечку дуже розвинений зелений туризм і саме звідти починаються всі маршрути на Чорногірський хребет. Якщо сил і сміливості на Говерлу не вистачить, то можна потренуватися сходженнями на гору Вухатий Камінь (1864 м) або Смотрич (1898).

Ще в Дземброні неймовірної краси каскади водоспадів, які впадають у річку Дземброню. Висота найвищого 10 м, загальна висота всіх водоспадів – 100 м.

Ціни стартують від 400 гривень за одну людину. Дістатися можна поїздом до Івано-Франківська, а звідти – маршрутками або автобусами. Також можна поїхати власним автомобілем.

Скадовськ

Традиційне курортне містечко в Херсонській області, але в ньому немає шуму і наповненості туристами, як в Одесі, Затоці або Залізному Порту. Інфраструктура в Скадовську розвинена, є порт, кафе, аквапарк, дельфінарій, парк розваг. Недалеко від міста розташований знаменитий острів Джагарлич, з дивовижними пейзажами, білим піском і блакитною водою. Ціни на житло – від 700 гривень на добу на людину. Доїхати можна поїздом до Херсона, звідти до Скадовська автобусом. Є прямі автобусні маршрути. До острова Джагарлич зі Скадовська ходить пором.

Генічеськ

Майже ідеальне курортне місто для відпочинку з дітьми. Саме в цій частині Херсонської області розташовані поклади цілющої блакитної глини. Пляжі в Генічеську піщані, з невеликою часткою гальки. А якщо спокійний відпочинок набридне, то можна відправитися в заповідник Асканія-Нова або до унікального Рожевого озера, яке отримало свою назву завдяки мікроводоростям. Вартість житла коливається від 800 гривень за добу за одну людину.

Дістатися до Генічеська можна потягом чи автомобілем. Щоб потрапити на Рожеве озеро, потрібно від Генічеська доїхати маршруткою до села Приозерне, а там прогулятися пішки.

Бакота

Бакоту називають українською Атлантидою, оскільки це озеро в Хмельницькій області утворилося в 1986 році, коли будували Дніпровську ГЕС. У 1981 році місцевих жителів відселили та почали підіймати рівень Дністра. Вода затопила село Бакоту і ще кілька навколишніх сіл. Однак зараз це курортне місце, де збереглися залишки давнього гірського монастиря, печери, джерела з цілющою водою.

Інфраструктура в Бакоті не дуже розвинена і для того, щоб насолодитися м'яким і теплим мікрокліматом, який порівнюють з кримським, доведеться їхати на автомобілі. Навколо Бакоти зосереджено невелика кількість пансіонатів і будинків відпочинку. Ціни коливаються від 500 гривень на добу за людину. Також можна зупинитися в Кам'янець-Подільському. Це місце особливо люблять туристи, які віддають перевагу наметам.

Ще один варіант дістатися туди: потягом або автобусом до Кам'янця-Подільського, або до Хмельницького, а звідти місцевою маршруткою до Гораївки або Старої Ушиці. І ще 2 км пішки.

До слова, влітку українці зможуть літати на відпочинок в окремі країни Європи, де буде більш м'який карантинний режим, при цьому їх перевірятимуть в аеропорту і в літаках. Незважаючи на це, ніякого паспорта здоров'я український уряд не розробляє.