Скандал навколо спроб депутатів пролобіювати продовження роботи так званої футбольної ТСК, яка працює проти Української асоціації футболу, не вщухає. Депутати ВР вже двічі не змогли винести це питання на голосування, в той же час легенди українського футболу виступили проти тиску на спорт.
Про це пише "Капітал".
Відзначається, що голосувати з великою ймовірністю будуть 17 червня. А причина не голосування 16 червня - у відсутності голосів, які партія Григорія Суркіса "намагається назбирати".
Створена в кінці 2019 року футбольна ТСК (для вивчення питання будівництва футбольних майданчиків) пропрацювала півроку, встигнувши за цей період максимально оскандалитися, пише видання. Так, спочатку Григорій Суркіс засвітив в Раді смс-листування щодо створення комісії, де давав комусь команду: "Працювати далі".
"Потім, від членів ТСК вимагали пройти поліграф, щоб довести незалежність від Суркіса", - згадують журналісти.
Далі були заяви зсередини самої комісії про спроби тиску на її членів, а заступника голови комісії Мамку звинувачували "в підкупі" з боку Суркіса.
Спроби політичного тиску на УАФ і її дискредитація "руками" парламентської ТСК - стала "останньою краплею" для відомих спортсменів, вважають журналісти, і дійшло до того, що до депутатів апелюють головні тренера національних футбольних збірних.
Андрій Шевченко, наприклад, підписав лист трьох володарів "Золотого м'яча", в якому політиків закликали припинити маніпуляції. Тренер українських чемпіонів світу (U-20) Олександр Петраков підтримав це звернення. А тренер молодіжної збірної України Руслан Ротань, ставши на сторону УАФ, позначив спроби політиків пролобіювати нові повноваження для футбольної ТСК, як "палки в колеса українському футболу".
"Я повністю підтримую своїх колег (Шевченка, Блохіна, Бєланова). У нас завжди, коли робиться щось хороше для країни, знаходяться ті, хто недолюблює і критикує. А за що власне? За те, що в Дніпрі, в Києві будувалися поля, які я особисто бачив. Цілі цієї ТСК, думаю, в чомусь іншому...", - сказав він, додавши, що "йде політична гра".
Раніше ряд депутатів ВР заявили, що не голосуватимуть за продовження роботи футбольної ТСК, тому що факти зловживання УАФ не підтвердилися, а сама комісія намагається вийти за рамки своїх повноважень.