У вівторок, 7 липня, у Львівській обласній інфекційній лікарні у 46-річного чоловіка виявили найважчий вид малярії – тропічну малярію. Чоловік тривалий час працював в Африці і повернувся з Уганди.
Про це повідомляє ZAXID.NET з посиланням на інформацію лікаря-паразитолога Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Елли Матіяш.
За словами Матіяш, чоловік шість років працював в Африці, в Уганді. Зі слів пацієнта, профілактичного лікування від малярії не проходив, захищався від комарів різними спреями, сітками тощо.
Чоловік родом з Дніпропетровщини, до Львова приїхав у справах, де у нього піднялася температура, почалася лихоманка, озноб, слабкість. Він запідозрив малярію і звернувся до лікарів інфекційної лікарні. Після обстежень інфекціоністи діагностували у пацієнта найважчий вид малярії – тропічну малярію.
"Його стан середньої важкості. Чоловік вчасно звернувся по допомогу до медиків. Зараз він перебуває на лікуванні в Львівській обласній інфекційній лікарні, де отримує відповідне лікування", – каже Елла Матіяш.
Малярія або "болотяна лихоманка" – це інфекційне захворювання, яке передається людині при укусах так званих "малярійних комарів" (Anopheles). 80-90% пацієнтів, які підхопили тропічну малярію, помирають. На думку медиків, малярія є однією з найнебезпечніших хвороб людства.
Симптоми малярії можуть виникнути через 1-4 тижні після зараження та проходять досить важко. Перші симптоми – лихоманка, головний біль, сильне потовиділення, слабкість – можуть проявлятися слабко, що ускладнює виявлення малярії. Необхідно пам'ятати, що ранні прояви малярії схожі з першими ознаками інших захворювань.
Зазвичай малярії протікає циклічно – загострення захворювання триває від 6 до 10 годин. Після цього температура тіла знижується, але відбувається сильне потовиділення і настає глибокий сон (від 2 до 5 годин). Повторне загострення симптомів настає через 48-72 години.
Малярія лікується лише стаціонарно під пильним контролем медиків. Проблема у тому, що у малярійних паразитів розвинулася стійкість до деяких антибіотиків, внаслідок чого лікувати це захворювання стає все важче.
Як повідомляв "Апостроф", у теплу пору року є небезпека постраждати від укусів кліщів - за даними Центрів з контролю і профілактики захворювань, кількість цих паразитів збільшилася і люди все частіше заражаються хворобою Лайма.