28-річна жінка з Марокко з рідкісним генетичним захворюванням змушена носити масивну маску-скафандр, тому що сонячні промені для її шкіри дуже небезпечні.
Про це повідомляє Daily Mail.
У два роки у Фатіми діагностували рідкісне захворювання - пігментну ксеродерму, генетично обумовлену алергію на сонце. Вплив ультрафіолетових променів на її шкіру дуже жорстокий - Фатіма покривається хворобливими веснянками.
Шкіра Фатіми не може відновитися після агресивного впливу ультрафіолету, який їй загрожує не тільки під прямими сонячними променями, а й під деякими видами штучного світла. Через ксеродерму Фатіма схильна до розвитку онкологічних захворювань. Тому вже більше 20 років вона не була під сонцем без свого скафандра, а активний час доби для дівчини - глибока ніч.
"Ношу скафандр, який називаю маскою НАСА, і рукавички, щоб захиститися від сонцем. Мої дні відрізняються від днів інших людей - весь сонячний час доби я проводжу вдома і приступаю до своїх справ на заході", - говорить Фатіма.
Навіть в хмарний день Фатімі легко обгоріти на сонці, і її веснянки легко можуть перетворитися в пухлини, які доведеться видаляти. Крім скафандра, Фатіма захищає шкіру SPF-кремом зі ступенем захисту 90, який потрібно наносити кожну годину. Вікна в її будинку покриті спеціальною плівкою, щоб не пропустити зайвих променів навіть випадково.
Незважаючи на безліч обмежень, дівчина веде активне життя: регулярно публікує пости в Instagram і TikTok, бере участь в телешоу, зустрічається з друзями і родичами.
Як повідомляв "Апостроф", британка Керол Граєр дізналася, що у неї рак, випадково бризнувши парфумом собі в очі. Жінка звернулася до лікарів, щоб ті перевірили її зір після того, як вона розпорошила аромат на обличчя і втратила частину зору на одне око.