Археологи в Китаї, на півночі провінції Шеньсі, розкопали раніше невідоме науці місто Сімао, яке мало не тільки найпотужніші фортечні стіни, а й величезну піраміду, побудовану в один час з Великою пірамідою в Єгипті.
Про це повідомляє National Geographic.
Багато років руїни цього міста вважали частиною Великої китайської стіни. І тільки проведені в останні роки розкопки довели, що це було окремо неприступне місто, причому дуже потужне. Вуглецеве датування визначило, що Сімао було побудоване близько 4300 років тому.
Піраміда практично є ровесницею міста, тобто вона була побудована в один час з Великою пірамідою в Гізі, але була вдвічі нижчою. Її призначення було зовсім іншим. Це місто було побудоване на пагорбах над річкою Тувей. В даному регіоні тисячоліттями йшли криваві війни. Тому місто було потужно укріпленим.
Піраміда, на думку вчених, була одним з елементів оборони. Її звели на найвищому з пагорбів, вона налічувала 20 ярусів і була добре видна з будь-якої точки міста. Верхній ярус був облаштований для проживання, причому ним, ймовірно, користувалася тільки еліта.
Верхній ярус включав в себе розкішний комплекс площею близько 81 тисячі кв. м. з власним резервуаром для води, ремісничими майстернями та храмами. Дослідники вважають, що постійно там ніхто не проживав. Але за часів воєн на верхній ярус піднімалася еліта, щоб убезпечити себе від ворога.
Від піраміди Сімао по місту на всі боки розходилися кілометри різних стін, формуючи потужну оборонну лінію. Вчені підрахували, що тільки на будівництво цих внутрішніх міських стін було потрібно 125 тисяч кубометрів каменю. Це можна порівняти із сукупним обсягом 50-ти олімпійських плавальних басейнів.
Як люди неоліту зуміли вирішити непросте завдання будівництва, поки залишається загадкою. За оцінками археологів, в місті проживало від 10 до 20 тисяч осіб. При цьому місто було величезним за своїх часів. Підраховано, що загальна протяжність кріпосних стін перевищувала 10 км.
У місті було велике святилище, прикрашене фресками і нефритовими артефактами. У ньому знайшли жахливі свідчення людських жертвоприношень. Також археологи виявили 70 приголомшливих рельєфних скульптур з каменю.
Як повідомляв "Апостроф", в Канаді дослідники з Університету Йорка в цифровому форматі реконструювали храм, присвячений Томасу Бекету, як він би виглядав в 1408 році н.е.