RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Суспільство

Новини

23 грудня

22 грудня

21 грудня

20 грудня

Всі новини

Хотів воювати в АТО: що відомо про вихідця з Африки, який загинув у катастрофі під Чугуєвом

На борту літака Ан-26 ЗСУ, який розбився 25 вересня під Чугуєвом, перебував старший лейтенант Ашраф Мсуя - українець з африканським корінням.

Трагічну історію льотчика, що мріяв стати першим українським чорношкірим генералом, розповідає "Слобідський край".

Батьки Ашрафа познайомилися під час навчання в Харківському медуніверситеті, причому мама загиблого військового - також темношкіра. Однак після одруження жінка не поїхала разом з чоловіком на його батьківщину, за деякий час у Харкові на початку 90-х з’явився на світ Ашраф Мсуя.

В дитинстві, яке не було безхмарним через колір шкіри хлопця, Ашик хотів стати, як і багато його однолітків, футболістом. Він займався в ДЮСШ, ходив на спортмайданчики різних шкіл. Після дев’яти років навчання в середній школі його запросили у спецшколу "Металіста", що стало першим успіхом у футбольній кар’єрі хлопця. У 16 років йому запропонували перший професійний контракт у клубі "Лаум", який виступав у Першій лізі чемпіонату України. Але через деякий час він все ж вирішив "повісити бутси на цвях".

Ашраф вступив на заочне відділення до академії фізкультури, згодом він відправився на строкову службу під час весняного призову 2010 року у військову частину Севастополя. В 2012 році Мсуя вступив до ХУПС на льотний факультет на спеціальність штурман.

Ситуацію на Сході України Ашраф вважав вкрай болючою для себе темою. Навіть сам прагнув опинитися в епіцентрі бойових дій.

Після закінчення першого курсу в житті молодого студента сталася несподівана подія – він зустрівся зі своїм батьком. На початку 2013 року Ашраф вийшов з ним на зв’язок, а вже на літніх канікулах поїхав до батька в Танзанію. Ця незабутня подія сталася в день 22-річчя нашого героя на кордоні Кенії з Танзанією.

Тато в Ашрафа обіймає важливу посаду за мірками континенту – він лікар-інспектор, стежить за охороною здоров’я певного району Танзанії. Він пропонував синові залишитися, але той відмовився.

У грудні 2018-го він отримав звання старшого лейтенанта, а взимку цього року на нього чекало чергове підвищення у званні.

8 серпня Ашраф і його родина відгуляли його 29-річчя. Він був дуже радий і щасливий, що іменини пройшли в колі його близьких людей – мами, дівчини, однокашників, друзів.

Українець з африканським корінням усією душею хотів служити на благо українського народу, захищати цілісність нашої держави, він робив усе, щоб досягти своєї мети – стати першим темношкірим генералом в Україні. Він цілеспрямовано йшов до цього, віддаючи всього себе авіації, яку безмежно любив, і, на жаль, саме вона і забрала його у нас.

Як повідомляв "Апостроф", при катастрофі літака з курсантами під Харковом вижила лише одна людина - 20-річний В'ячеслав Золочевський. Його батько розповів, що сам пережив три падіння літака.