У понеділок, 12 жовтня, в Одеській затоці помітили "червоний приплив", процес бурхливого розвитку водоростей, які виділяють цілий ряд небезпечних токсинів.
Про це повідомив одеський хімік-біолог Владислав Балинський в Facebook.
"Отрута розчиняється в воді, включається в харчові ланцюжки і накопичується в рибі, молюсках, ракоподібних, випаровується в атмосферу. У дослідників "червоних припливів" фіксувалися ураження органів дихання летючими токсинами", - пише він.
За його словами, це явище небезпечне для людей, саме тому експерти в усьому світі ретельно стежать за розвитком, щоб запобігти наслідків.
Балинський зазначив, що в разі отруєння "червоним припливом" може відбутися:
- Погіршення пам'яті і здатності до навчання, амнезія (втрата короткочасної пам'яті), токсичні ушкодження головного мозку, неврологічні симптоми
- Пронос, блювота, болі в животі, діарея.
- Пошкодження шкіри, респіраторні ефекти.
- Паралітичне отруєння, смерть через 2-24 год.
- Біолог закликає ні в якому разі не купатися в морі і не вживати морські продукти чорноморського походження, виловлені в цей час.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що доктор біологічних наук Тетяна Клочкова вважає, що причиною загибелі морських тварин в акваторії Авачинскої затоки на Камчатці могло бути цвітіння шкідливого планктону.