Рішення ОАСК про звільнення Ситника відновило на посаді детектива Кареєва, якого звільнили після закінчення досудового розслідування "квартирної" справи проти голови Рахункової палати. Після звільнення Кареєва справа "не дійшла до суду, а Рахункова палата засекретила звіт про зловживання з бюджетними коштами в НАБУ".
Про це повідомляє УНІАН.
Так, Окружний адмінсуд Києва 26 жовтня ухвалив викреслити з державного реєстру інформацію про Артема Ситник як директора Національного антикорупційного бюро. Крім того, суд вирішив поновити на посаді колишнього керівника другого підрозділу детективів НАБУ Олександра Кареєва, визнавши незаконним його звільнення. В рамках позову Кареєва видали окрему ухвалу про усунення причин і умов, що сприяють порушенню законодавства.
Як зазначає УНІАН, мова йде про керівника другого підрозділу детективів Олександра Кареєва, якого директор НАБУ Ситник "вигнав після розслідування своїм підлеглим "квартирної" справи проти Валерія Пацкана, керівника Рахункової палати, яку мали передати в суд".
Історія зі звільненням керівника групи детективів, через якого було призупинено справу стосовно керівника Рахункової палати Пацкана, стала відомою в грудні 2019 року. Тоді стало відомо, що Рахункова палата засекретила звіт по проведеному аудиту НАБУ, який виявив порушення, в тому числі і фінансові. Журналіст Владислав Дзівідзінський заявив, що це пов'язано зі справою НАБУ проти Пацкана.
"Головою Рахункової палати Валерій Пацкан був призначений з депутатського крісла БПП. На той момент він був у розробці НАБУ за приватизацію службової квартири і можна припустити, що поводився "слухняно". Незабаром у директора НАБУ Артема Ситника зникли претензії до квартири Пацкана, а у Пацкана зникли зауваження до директора НАБУ в частині витрачання бюджетних коштів", - писав Дзівідзінскій.
Пізніше стали відомі і подробиці засекреченого звіту Рахункової палати про фінансові зловживання директора НАБУ Ситника. Telegram-канал Інсайдер UA повідомив подробиці про засекречений звіт Рахункової палати, в якому розкривалися "схеми" в НАБУ.
"Автори каналу стверджують, що виявлені порушення стосувалися закупівлі і використання військового транспорту, а також нецільового та практично безконтрольного використання бюджетних коштів "секретними агентами" НАБУ", - пише УНІАН.
28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним указ президента про призначення Артема Ситника директором НАБУ. Раніше він був внесений до реєстру корупціонерів за рішенням суду.
Також недавно стали відомі подробиці ДТП за участю заступника і кума Ситника Андрія Калужинського, який, за інформацією ЗМІ, "здійснив смертельне ДТП на освітленому переході, але уникнув покарання за це".