Археологи повідомили про унікальну знахідку біля стародавнього озера Messelopython freyi. На березі були виявлені скам'янілі останки пітона, який жив, ймовірно, 47 млн років назад.
Про це повідомляє Daily Mail.
Дослідників давно хвилювало питання, звідки саме з'явилися пітони та в якому регіоні вони спочатку проживали. Зараз вони в основному мешкають в Південній півкулі, але залишилися сумніви, тому що мексиканські пітони та, так звані, змії соняшного променя, мешкають в Північній півкулі. Знахідка ж допомогла зробити висновок, що пітони почали свій еволюційний шлях на півночі Європи.
Останки пітона також допоможуть краще зрозуміти не тільки походження пітонів, а й проаналізувати всі етапи еволюційного розвитку цих рептилій. На сьогоднішній день, знайдені скам'янілості стали найдавнішими, з усього, що було виявлено будь-коли. Ця змія, швидше за все, жила на території, де сьогодні розташовується сучасна Німеччина, а якщо бути точніше, десь біля Франкфурта.
Вчені вважають, що розміри стародавнього пітона не поступалися тим, що живуть зараз. Адже сучасні маленькі пітони довжиною приблизно 1 метр, вже мають 275 хребців. Дивовижне відкриття також зробили дослідники завдяки останкам пітона. Виявляється, цей вид змій багато мільйонів років тому жив у світі з удавами, з якими в сучасному світі вони не можуть мирно співіснувати.
Фахівці вірять, що більш детально можна буде дізнатися, як жили разом пітони та удави, якщо вдасться знайти їх більш ранні останки, в ідеалі, із збереженим вмістом шлунку. Але поки таких знахідок не було, залишається ще багато питань про те, як жили стародавні рептилії.
Як писав "Апостроф" раніше, вчені дізналися, що 7 тис. років тому наконечники стріл робили з людських кісток.