Розкрито умови надання субсидій для оплати комуналки в 2021 році.
Про це йдеться в матеріалі видання "Апостроф".
Згідно із законодавством, на ці пільги можуть розраховувати ті українці, у кого плата за комуналку дорівнює або перевищує 15% доходів сім'ї.
Примітно, що розмір обов'язкового платежу розраховується індивідуально для кожної української сім'ї за формулою: щомісячний дохід на одну людину / прожитковий мінімум / коефіцієнт "2" х15%.
Як приклад: у квартирі проживають дві працюючі людини, які отримують "мінімалку" (6000 гривень на 1 січня 2021 року), їх дохід підсумовується і ділиться на два. Цю суму ділять на прожитковий мінімум (2189 гривень після Нового року), потім ще ділять на два і множать на 15%. Таким чином, обов'язковий відсоток платіжка за комуналку - 20,5%. І на оплату ЖКГ не можуть витратити більше, ніж 20,5% від доходів сім'ї (2460 гривень від 12 тисяч, решту оплачує держава).
Для отримання субсидії потрібно заповнити заяву, а також декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням пільги. Все це зробити можна в місцевих органах соцзахисту або на офіційному порталі. У заяві вказується особисті дані з адресою, паспортними даними, банківські реквізити, а також треба вказати відомості про компанії, які постачають вам комунальні послуги.
Українцям нагадують, що субсидія на комуналку призначається на період з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону і розраховується на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня) і опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).
А для отримання пільг на ЖКГ українцям слід декларувати наступне:
- зарплата;
- виплати по безробіттю;
- отримані аліменти;
- натуральна оплата праці;
- стипендія, пенсія, соціальна допомога;
- допомога по тимчасовій непрацездатності;
- доходи від здачі нерухомості в оренду;
- доходи від підприємницької діяльності;
- заробіток осіб, які працювали у фізичних осіб;
- заробіток учнів та студентів, які поєднують навчання з постійною роботою;
- інші грошові виплати, які мають систематичний характер;
- грошове забезпечення військовослужбовців (крім строкової служби);
- гроші, отримані за відшкодування шкоди, заподіяної працівникові при виконанні;
- доходи від особистого селянського господарства, земельних ділянок, наданих для ведення городництва, випасання худоби, сінокосіння, а також земельної частки (паю), виділеної під час розподілу землі.
- винагороди, що виплачуються штатним (позаштатним) художникам, літературним працівникам, фотокореспондентам і іншим особам з фонду авторського гонорару.
Читайте також матеріал "Апострофа": Субсидії-2021: хто отримає, у кого відберуть і як перевірятимуть