Українська зенітно-ракетна система нового покоління "Кільчень" має відмінну рису, яка робить її практично невразливою для противника.
Про це розповів "Апострофу" Костянтин Корнєєв, начальник відділення розробки, випробувань і експлуатації засобів автоматизації і забезпечення наземних і мобільних ракетних комплексів ДП "Конструкторське бюро "Південне" ім. М.К. Янгеля".
За його словами, в цій розробці втілено мультирадарну обробку, мережецентричний і датацентричний принципи управління з використанням технологій машинного самонавчання, хмарного обчислення і сервіс-орієнтованої архітектури. "Це все змінює характер війни", - зауважив конструктор.
Завдяки цим нововведенням з'являється можливість швидкої реконфігурації системи, яка не має постійної структури, бойовий порядок якої постійно змінюється.
"Її серце і командні пункти, недосяжні для противника, тому що таких сердець у неї кілька і частина з них знаходяться в віртуальних структурах, хмарах. Таку автоматизовану систему бойового управління майже неможливо знищити звичайним летальним зброєю", - зазначив один з розробників ЗРС.
Констанин Корнєєв повідомив, що для розробки та відпрацювання таких принципів управління системою і контуру наведення ЗРК вже створено моделюючий комплекс.
"Саме він реалізує технологію "електронних пусків". Це дозволяє істотно знизити обсяг натурних випробувань, зменшити кількість фактичних пусків ЗКР (зенітної керованої ракети). І, як наслідок, - зменшити тривалість і вартість розробки", - підкреслив конструктор.
Детальніше про українську альтернативу американським ЗРК читайте в матеріалі "Апострофа": Гроза небес: в Україні створюється потужна зенітна система