Щороку у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи з метою популяризації загальноєвропейських культурних надбань. У 2021 році цей День українці святкують 15 травня.
Про історію свята та цікаві факти про Європейський Союз повідомило інформагентство "Укрінформ".
Історія Дня Європи
Це щорічне свято відзначається 5 травня Радою Європи - в день її заснування та 9 травня Євросоюзом, як річниця проголошення 9 травня 1945 року Декларації Шумана - план виходу Європи з післявоєнної кризи. Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в ЄС прийняли у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані
В Україні ж День Європи почали святкувати з 2003 року у третю суботу травня. Варто вказати, що українська держава єдина, яка не є членом ЄС, але все одно відзначає цей День на державному рівні. Серед цілей такого впровадження - поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян ЄС, утвердження спільних європейських цінностей.
З 1997 року до святкування залучилися країни, які були кандидатами на членство в ЄС. У цих країнах святкові заходи до цієї події вже мають певне політичне забарвлення. Вони спрямовані на формування громадської думки стосовно підтримки державної політики вступу до ЄС.
День Європи
Цікаві факти про Європейський Союз
Євросоюз не є державою, але, водночас він має притаманне їй: прапор, гімн, девіз і власну валюту. Навіть є фактична столиця, цю функцію виконує бельгійський Брюссель. Окремі євроінституції також розташовані в Люксембурзі, Страсбурзі (Франція) і Франкфурті-на-Майні (Німеччина).
Щодо прапору ЄС, то він собою представляє синє тло, на якому розташоване коло з 12 золотих зірок. Чому 12? Це пов'язують з магією числа 12: аналогічно до 12 знаків Зодіаку, 12 місяців у році, 12 лицарів Круглого столу тощо.
Гімном Євросоюзу стала інструментальна версія "Оди радості" Людвіга ван Бетховена, що була написана на вірш Фрідріха Шіллера. А девізом для ЄС служить "In varietate concordia" (з латини - "Єдність у різноманітності"). Таким чином наголошується, що народи континенту об’єдналися заради миру та процвітання, і в цій єдиній європейській родині є місце різним країнам і культурам.
Офіційна валюта - євро, була введена в обіг 1 січня 2002 року. Нині євро є офіційною валютою 19 з 27 держав ЄС, та в 6 інших європейських державах.
У ЄС немає власних збройних сил, проте більшість країн-учасниць Союзу входять до НАТО. Після виходу у 2020 році Великої Британії, ЄС нараховує 27 країн-учасниць.
Світогляд Союзу ґрунтується на шести основних цінностях: повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність, верховенство права, повага до прав людини, включно з правами меншин.
Населення Євросоюзу становить майже 445 мільйонів людей, а загальний номінальний внутрішній валовий продукт складає 17 трлн доларів США. Це третє і друге місце у світі.
У 2012 році ЄС став лауреатом Нобелівської премії миру.
Цікаві факти про ЄС
Раніше "Апостроф" повідомляв, що ЄС відмовився посилювати конфлікт з Росією.