Триває судове протистояння Миколаївського глиноземного заводу з псевдо-екологами з громадської організації "Стоп Шлам", яка за допомогою маніпуляцій з експертизами намагається відсудити у підприємства понад 9 млрд грн. Протягом всього процесу "активісти" не можуть пред'явити суду жодного з постраждалих від діяльності МГЗ, хоча стверджують, що таких близько 1300. Натомість "Стоп шлам" привели до будівлі суду 25 травня близько півсотні пікетувальників з плакатами в супроводі молодих людей спортивного вигляду, а ще близько два десятки людей, що представилися асоційованими членами "Стоп шлам", пробралися до зали засідань, де порушували порядок, шуміли і відпускали образливі жарти.
Про це пише Inshe.
Раніше псевдо-екологи зі "Стоп шлам" намагалися усунути представників ЗМІ із залу суду - їх адвокат посилався на карантинні обмеження. "Але це не завадило їм наповнити вщерть тітушками зал судових засідань", йдеться в матеріалі.
На засіданні 25 травня адвокат МГЗ Володимир Ващенко звернув увагу суду, що "Стоп шлам" не змогли пред'явити суду оригінали документів з підписами нібито постраждалих, а надали електронні копії з ознаками підробки. А час вступу людей в організацію не збігається з термінами проведення сумнівної психологічної експертизи.
"21 травня в судовому засіданні за клопотанням позивача було проведено дослідження електронних письмових доказів документів, які знаходяться на дисках, наданих ГО "Стоп шлам". В ході огляду електронних копій заяв 1 279 асоційованих членів ГО "Стоп Шлам" про вступ до організації, були встановлені факти, які свідчать про недостовірність зазначених копій, внесення до них завідомо неправдивої інформації і можливої їх підробки", - заявив адвокат-представник МГЗ Володимир Ващенко, зазначивши, що такі дії "активістів" мають ознаки шахрайства.
Суддя Ірина Боброва проігнорувала заяву адвоката МГЗ, що позов поданий на підставі підроблених документів. Адвокат організації "Стоп шлам" Артемій Воробйов підтримав позицію судді, хоча не пояснив суду зазначені адвокатом МГЗ невідповідності в документах, а також залишив без коментарів факти, що багатьох з підписантів неможливо знайти або вони не існують, а реальні люди часто навіть не знають, що від їх імені поданий позов на 9 млрд грн.
При цьому адвокати МГЗ вже двічі вимагали відводу судді через її можливу упередженість.
У дебатах представники сторін підвели підсумок документам і фактам. Адвокати МГЗ звернули увагу на відсутність доказів, що підтверджують заподіяння моральної шкоди учасникам ГО "Стоп шлам". Представники ГО "Стоп шлам" просили суд стягнути з МГЗ на користь їх організації 9 млрд. Суд пішов до нарадчої кімнати для постановлення рішення, яке має бути оприлюднене в судовому засіданні 26 травня 2021.