З 24 травня по 15 червня в Україні проходить зовнішнє незалежне оцінювання, після якого багато випускників будуть вступати до вишів. Отримання освіти за контрактом у порівнянні з минулим роком подорожчало на 10%.
Як пише "КП в Україні", державні вузи з 2020 року збільшили вартість навчання на 10%, а в цьому році - ще на 10 і в майбутньому - на стільки ж. Приватні вузи також підняли розцінки.
Київський національний університет ім. Шевченка: середня вартість навчання - 44 200 грн на рік. Найбільш бюджетні спеціальності в КНУ - історія, археологія, бібліотечна та архівна справа, соціальна робота - коштують від 31 000 грн. Найдорожче навчання на факультеті міжнародних відносин з обов'язковим вивченням двох іноземних мов - від 57 400 за рік.
Одеський національний університет: середня вартість навчання в ОНУ - 39 400 грн на рік. Найдорожчі спеціальності - фізико-математичні науки, туризм, геологія, спеціальності біофаку, рік навчання обійдеться в 16 628 грн. Найдорожче здобувати освіту на романо-германському факультеті і на факультеті міжнародних відносин - від 30 000 грн в рік.
Харківський національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого: середня вартість навчання - 28 800 грн на рік. Вартість навчання за всіма наявними спеціальностями - право, міжнародне право, економіка становить 29 925 грн в рік на бакалавраті. Магістратура коштує 38 900 грн за рік.
Львівський національний університет імені Франка: середня вартість навчання - 25 500 грн в рік. Навчання спеціальностям географічного, історичного факультету, факультету культури і мистецтв, математики, фізики, філології, філософії - від 23 642 грн. Право, статистика, інженерія програмного забезпечення дорожче - до 36 255 грн.
Дніпровський національний університет імені О. Гончара: середня вартість навчання - 19 300 грн на рік. Отримання звання бакалавра для спеціальностей шкільний викладач математики, хімії, фізики, теплоенергетик - від 11 300 грн на рік. Міжнародні економічні відносини, громадське здоров'я, медсестринство, кібербезпека, комп'ютерна інженерія - до 32 900 грн.
Як повідомляв "Апостроф", абітурієнти з ОРДЛО, з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть вступити на навчання в українські вищі навчальні заклади за квотою-2.