Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" позбувся в столиці двох корпусів і найближчим часом "може залишитися без засновника у вигляді Київської міської державної адміністрації".
Про це пише УНІАН.
Як зазначають журналісти, створений в 1998 університет "Україна" має серйозні проблеми.
"У 2018 році через несплату 90-мільйонного боргу виш було позбавлено центрального корпусу, розташованого за адресою вулиця Львівська, 23. У квітні 2021 після перевірок ДСНС через порушення правил безпеки Окружний адмінсуд Києва ухвалив про зупинку експлуатації ще одного корпусу університету "Україна" в Києві, розташованого за адресою вул. Хорива, 1-Г", - пише ЗМІ.
"З огляду на фінансові проблеми у ВНЗ, є серйозні побоювання, що до нового навчального року освітній процес в ньому буде почато. Непрямою ознакою того, що криза в університеті "Україна" несе системний характер, є дії столичної влади. Справа в тому, що в Київраді, починаючи з квітня розглядають проект рішення Київради "Про вихід Київської міської державної адміністрації зі складу Вищого навчального закладу "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". У складі головного представницького органу влади столиці створено робочу групу, яка аналізує ситуацію в університеті. І схоже, нічого хорошого там не бачить", - йдеться в матеріалі.
Також журналісти звернули увагу на падінні рівня вишу. Згідно академічному рейтингу вищих навчальних закладів України "Топ-200 Україна 2020", університет "Україна" займає 162 місце в країні.
Внутрішні проблеми плюс розуміння столичної влади, що ця установа "не літає", на думку журналістів, "веде до того, що університет "Україна" якщо і не припинить своє існування, то буде змушений серйозно "стиснутися"... Відсутність корпусів для навчання, жахлива фінансова ситуація і ймовірна відмова від підтримки з боку влади - цих аргументів цілком достатньо, щоб кожен розсудливий батько відмовився вести свою дитину в такий університет. Ризик опинитися на вулиці прямо під час навчального процесу - дуже великий. І витрачені кошти на здобуття вищої освіти ризикують банально "розчинитися", - йдеться в матеріалі.