Метеоролог, завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Віра Балабух розповіла про екстремальну погоду в нашій країні та світі за останні 125 років.
Про це вона заявила у ефірі "ГІТ".
За її словами, над океаном утворюється потужний антициклон, який приводить до того, що, наприклад, на американський континент надходить арктичне повітря.
Фахівець зазначає, що температура вже цього року сягала -40 ℃. Потім цей потік йде до субекваторіальних широт, поступово повертаючись до Атлантики.
"Якщо говорити про зиму минулого року і весну, коли у нас були досить сильні затоки холоду, нібито не характерні для цього періоду. Це було повʼязано з таким дуже цікавим явищем, яке спостерігається на нашій планеті і буде впливати на погоду і цієї зими — це так зване "північне коливання" або Ель-Ніньйо (коли Тихий океан в районі екватора сильно прогрівається) та Ла-Ніньйо (коли дуже охолоджується). Як правило, температура океану дуже впливає на циркуляцію атмосфери",- заявила Балабух.
Синоптик вважає вищезгаданий феномен важливим явищем в атмосфері, адже залежно від того, як він орієнтований, атмосферне повітря надходить у той чи інший регіон.
"Можуть бути надзвичай великі затоки як арктичного повітря, так і субтропічного. І ми дійсно бачили, що коли на американському континенті була надзвичайно низька температура, в цей час в Євразії були побиті всі максимуми. Україні повезло і у нас переважала досить комфортна погода протягом всього року порівняно з іншими регіонами", - зазначає метеоролог.
Експерт додала – 2021 рік характеризується досить екстремальною погодою. Температура у Канаді досягала майже +50 градусів, а це – широта Харкова.
"Це безпрецедентна подія. Уявіть, що у нас така температура +50 градусів… В багатьох регіонах відзначались надзвичайно високі температури.
На жаль ці зміни, які відбуваються зараз в атмосфері, є безпрецедентними за оцінками Всесвітньої метеорологічної організації. І ніколи в історії людства таких інтенсивних явищ, як зараз, не спостерігалось. Такі температури, як зараз, були характерні 125 тисяч років тому", - наголосила Балабух.
Раніше "Апостроф" писав, що у мережі з'явилися фото засніжених Карпат.