Експерти розповіли, як отримати 100 тисяч гривень, щоб відкрити власний бізнес у рамках держпрограми "Рука допомоги" та як не повертати кошти. Програма запрацювала з 1 січня 2022 року.
Про це йдеться у публікації на порталі Оbozrevatel.
Проєкт у тестовому режимі було запущено з 2016 по 2019 рік на Харківщині, Полтавщині та Львівщині, долучились 240 громадян. Зараз таку практику поширять по всій країні.
Кредит у розмірі до 15 мінімальних зарплат (97 500 грн) можуть взяти безробітні малозабезпечені українці, які офіційно не працюють та зареєстровані у центрі зайнятості, на відкриття власної справи, він безвідсотковий, а при виконанні всіх умов - можна взагалі не повертати. Місячний дохід претендентів на одну особу не повинен перевищувати 2 393 грн.
Для цього треба звернутися до місцевого центру зайнятості, де роз'яснять умови та допоможуть скласти бізнес-план та захистити його перед комісією.
Громадянин має зареєструватися як "фізособа-підприємець 3-ї групи. Після цих етапів, підприємець одержить кредит на три роки. Гроші не видають на руки, а перераховують на купівлю необхідної техніки та інвентарю.
Гроші, сплачені ним як ЄСВ за цей час зарахують на погашення кредиту. Оскільки зараз ЄСВ з однієї мінімальної зарплатні становить 1 430 гривень, то за три роки він заплатить державі понад 51 тисячу гривень. А в разі працевлаштування у себе на роботі двох найманих співробітників - погаситься майже весь кредит.
Експерти пояснюють, що насправді взяти кредит не так легко, адже потрібно скласти бізнес-план та захистити перед комісією. А, зокрема, у службах зайнятості у сільській місцевості бракує спеціалістів, які могли б ефективно зробити це.
Також сама сума кредиту не надто достатня для повного, самостійного та успішного розвитку бізнесу. За статистикою, підприємці на малий бізнес витрачають щонайменше 5-7 тисяч доларів, це без розвитку та просування. А за 100 тисяч гривень можна купити тільки кілька одиниць техніки чи обладнання. Успішним бізнес стане для тих українців, які мають певні накопичення та розуміння підприємницької діяльності, наголошують фахівці.
Нагадаємо, що в Україні фізособи-підприємці заплатили рекордну загальну суму єдиного податку у 2021 році. Державна казна уперше за п'ять років отримала 34,8 мільярда гривень.