В Україні прогресує паливна криза, унаслідок чого розвиваються нові види кустарного бізнесу. Тепер у соцмережах та на сайтах безкоштовних оголошень можна знайти безліч пропозицій від тих, хто готовий постояти за вас у черзі на пальне чи дизель.
Про те, як зараз заробляють українці, розповідав "Апостроф".
Багато приватних осіб розміщують оголошення з підписом "постою за вас у чергі", і, як не дивно, послуга користується попитом, оскільки на деяких АЗС водіям доводиться проводити в чергах від 3 до 6 годин.
"Черга на мережній заправці висмоктує бензовоз за 6 годин. Це ненормальний попит. Раніше бензовоз, залежно від розташування заправки, приїжджав раз на тиждень або раз на 2-3 дні. Але за 6 годин... Такого ще не було", - пояснив "Апострофу" аналітик UPECO Олександр Сіренко.
Так звані "стоюни" за свої послуги просять від 150 до 300 гривень за годину або одразу 1000 гривень за виконану роботу без урахування часу в черзі.
Окрім "стоюнів" навколо АЗС також є представники іншого новоствореного підвиду кустарних бізнесменів - "несуни", так їх прозвали в народі. Ці люди пропонують водіям у черзі вже придбаний бензин у каністрах за ціною на 20-30% більше, аніж на заправці.
Можливо, "стоюни" та "несуни" доволі специфічний бізнес ведуть, але хоча б чесно відпрацьовують свої послуги, у той час як продавці талонів на бензин, яких зараз сотні й тисячі в соцмережах, можуть не сумлінно виконувати роботу. Надійність угоди з цими "ділками" можна підтвердити лише тоді, коли вони передадуть вам паперовий талон з рук в руки. Водночас у мережі намагаються торгувати електронними талонами з обмеженим терміном придатності та навіть фотографіями талонів для подальшого пред'явлення на заправці.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що Польща допоможе збалансувати ринок пального в Україні.