RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

Як позбутися "підступного" і живучого пирія на городі: головні способи боротьби

Українським садівникам дали поради, як можна позбутися пирію, який вважається найпідступнішим і найживучішим бур'яном на городі.

Про це пише "Сегодня".

Експерти нагадують, що пирій, хоч і є багаторічною злаковою рослиною, завдає багато клопоту садівникам. Його вважають підступним і сильним бур'яном, який висмоктує з ґрунту не тільки вологу, а й корисні речовини і робить його менш родючим.

Більше того, через пирій посадки не отримують сонячні промені, а коренева система злакової рослини шкодить іншим "мешканцям" городу.

Як боротися з пирієм - поради садівникам

  • Видалення коренів – трудомісткий метод. Якщо злакова рослина не встигла надто розроститися і не зайняла великої площі, ви можете висмикнути її з землі руками. Також можна підчепити бур'ян вилами і витягнути із землі, намагаючись не пошкодити кореневища, а потім прибрати його з ділянки.
  • Перекопування - лопатою або культиватором коріння злакової шкідливої рослини подрібнюються. Через перекопування пирій буде дрібним і ослабленим, без потужної кореневої системи, і його буде простіше висмикнути з ґрунту. Найголовніша порада садівникам – не допустіть, щоб коріння бур'янів знову розрослося.
  • Затемнення - на ділянці городу, що заросла пирієм, слід розкласти чорну плівку для мульчування або чорне агроволокно. Пирій любить сонце і не переносить затемнення, через що перестане рости.
  • Мульчування - таким методом можуть скористатися садівники, які на ділянці висаджують культури із слабкою кореневою системою, і де прополку виконати складно - ґрунт між грядками слід закрити опалим листям або соломою, що призведе до загибелі рослини.
  • Посів бобових - пирій не любить сусідство з бобовими культурами, тому після оранки і розпушування ґрунту потрібно посіяти насіння гороху, квасолі, кукурудзи або соняшника, редиски.
  • Овес - цей злак вважається серйозним суперником пирію, тому що його коріння вбиває кореневу систему. Перекопайте ділянку та засійте її вівсом. Тільки важливо скосити до початку дозрівання колосків. Через час садівникам потрібно перекопати всю зелену масу, перевернувши пластами донизу, і можна ще раз засіяти овес.

Раніше ми розповідали, як правильно проріджувати моркву на грядці.