Якщо раптом ви помітили, що малина почала жовтіти, потрібно терміново починати пошук причин, тому що можна залишитися без урожаю - ягода засохне, так і не встигнувши дозріти.
"Апостроф" розповідає про те, як зберегти рослину та насолоджувати щедрим урожаєм малини протягом тривалого періоду.
Одна з можливих причин - це надлишок вологи, вимивання поживних речовин із ґрунту. Садівники рекомендують орієнтуватися на середню норму поливу 20 – 35 л на 1 м2 чагарника (тричі за сезон). У дощовий сезон немає потреби у додатковій волозі.
Друга причина – нестача світла. Густі зарості можуть ускладнити потрапляння світла, тому потрібно прорідити посадки та підв'язати гілки.
Також листя малини може жовтіти через дефіцит мікроелементів. Можлива нестача азоту, заліза, магнію, цинку. Для вирішення цієї проблеми потрібно вносити підживлення, що містить ці елементи.
Порушити спокій садівника можуть також такі шкідники, як павутинний кліщ або попелиця. У такому випадку потрібно обприскати кущі "Карбофосом", або скористатися перевіреним народним засобом - мильно-попеловим розчином (на 1 відро води шматок господарського мила + 1 кг попелу).
Найнеприємніший варіант - це кореневий рак, про який також може свідчити жовте листя. Головний симптом - здуття на корінні. Щоб переконатися в цьому, потрібно викопати кілька кущів та подивитися. Крім того, ягоди на кущах стають несмачними. У цьому випадку залишається лише один варіант - викопати всі заражені кущі і спалити їх, щоб зберегти інші.
Нагадаємо, раніше "Апостроф" також розповів про те, як уберегти кущі перцю від загибелі і зібрати хороший урожай.