Багато господарів відводять особливе місце на городі петрушці, адже вона є відмінною приправою та джерелом безлічі вітамінів та мікроелементів (залізо, фосфор, кальцій, магній, цинк, калій). Якщо цю зелень правильно підгодовувати - вона збережеться до морозів.
Про це пишуть Fakty.ua, посилаючись на досвідчених городників.
За словами фахівців, грядку для висадки петрушки слід почати готувати ще у квітні. Там ґрунт потрібно перекопати та посипати перегноєм: пів відра - на один квадратний метр.
"Це змішаний гній з рослинами, що перегнили. Запах, звичайно, не дуже, проте користь велика", - уточнюють городники.
У разі, якщо ґрунт важкий, потрібно перемішати його з піском та тирсою. Потім необхідно посипати добривом. Його можна приготувати так: взяти одну столову ложку сульфату калію, додати одну столову ложку подвійного суперфосфату, одну столову ложку сечовини та півлітрову банку попелу (на один метр квадратний).
Землю з добривами треба знову перекопати, щоб добре "розчинилися“, та розрівняти граблями. Після чого можна садити петрушку: на один квадратний метр можна - близько одного грама насіння.
Для гарного соковитого листя, яке радуватиме до морозів, рослини можна ще раз чи двічі підгодувати азотними добривами: 20 грамів добрив на один квадратний метр.
"3 - 5 разів підливаю, прокопую міжряддя. І через три-чотири тижні, коли ви все зробите, як слід, вже можна насолоджуватися свіжою запашною зеленню аж до морозів", - додають городники.
Раніше "Апостроф" зібрав найдієвіші способи, як дбайливо очистити руки та нігті від бруду, а також повернути їм привабливий вигляд.