RU  UA  EN

Неділя, 24 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

24 листопада

Всі новини

Мобілізація співробітника підприємства: що збережуть за тим, кого призвали до ЗСУ

Фахівці розповіли про те, що чекає на працівників підприємств у разі їх мобілізації до лав Збройних сил України.

Про це повідомляє thepage.ua.

Мобілізованим працівникам гарантується:

  • збереження місця роботи;
  • збереження середнього заробітку (ст. 119 Кодексу законів про працю України).

Підставою для збереження місця роботи, посади та середнього заробітку є факт призову або прийому працівника на військову службу за контрактом (підтверджений наданими власнику або уповноваженому ним органу відповідними довідками, витягами з наказів, повістками, розпорядженнями, витягами з наказів про включення до особового складу і т.п.) під час дії особливого періоду строком до закінчення або до дня фактичного звільнення.

Крім того, варто зазначити, що 19 липня набули чинності зміни ст. 119 Кодексу Законів про працю України: йдеться про те, що за мобілізованими працівниками було вирішено не зберігати середній заробіток. Це означає, що середній заробіток зберігався за працівниками до 18 липня 2022 року включно, а після цього — лише місце роботи.

Також існує процедура звільнення, яка включає в себе:

  • написання заяви працівником або повідомлення роботодавця про факт мобілізації;
  • видачу наказу про звільнення працівника з роботи у зв'язку із закликом на військову службу внаслідок мобілізації з дня відсутності на роботі із збереженням місця роботи та середнього заробітку.

Раніше спеціалісти озвучили список обов'язків, які ставляться перед керівником підприємства з ведення військового обліку та у разі мобілізації співробітника до лав Збройних сил України.