У зв'язку з потенційними складнощами опалювального сезону в Україні попит на обігрівачі зріс у десятки разів. Однак більшість багатоповерхівок не розраховані на опалення квартир струмом, через що збільшується ризик замикань і пожеж.
Про це повідомили експерти для OBOZREVATEL.
Потужність електромережі більшості квартир складає 3 кВт, при розрахунках якої не враховувалося використання ні електричних плит, ні мікрохвильовок, ні фенів, ні тим більше електричних обігрівачів.
Як відомо, під час будівництва багатоповерхівок до 2003 року в Україні діяли радянські норми, які розраховувалися в ті часи, коли навіть не в кожній квартирі був холодильник і телевізор. Сучасна норма передбачає 5 кВт на одну квартиру: ураховуються багато електроприборів, але не електричне опалення.
"Якщо використовувати велику кількість обігрівачів, а якщо поганий автомат чи жучок замість автомата, перегорить проводка", - пояснив голова Асоціації енергоаудиторів України.
Масове використання електричних обігрівачів може призвести до коротких замикань і пожеж, тому перед початком холодів варто знайти електрика, який перевірить стан проводки в кожній квартирі та в під'їздах, огляне щитки, автомати, лічильники тощо.
Однак навіть після повної перевірки у жодному разі не можна нехтувати правилами безпечного використання обігрівачів. Перш за все, обігрівач - це додаткове джерело тепла, яке можна використовувати лише протягом кількох годин на день.
Експерти радять купити один обігрівач для всієї квартири, щоб не було спокуси ввімкнути декілька одразу. До того ж його не можна залишати увімкненим, коли ви не знаходитесь вдома, попри обіцянки виробника про повну безпечність, оскільки несправною можуть виявитися проводка.
Також за можливості краще використовувати обігрівач у період без пікових навантажень на електромережу, наприклад, удень, рано вранці чи пізно ввечері.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що має бути в квартирі на випадок відключення опалення.