Усі три російські військові аеродроми в Саратовській, Ростовській та Курській областях, які знаходилися на відстані, як мінімум, 600 км від кордону з Україною, були уражені українськими безпілотниками й таким чином Київ показав, що може завдавати ударів по далеких цілях, не застосовуючи західні розробки.
Про це пише британська газета The Financial Times.
Як зазначило джерело видання в уряді України, тепер Київ зможе вражати цілі на території Росії, зокрема й у Сибіру.
Читайте також: Хто переконував Путіна напасти на Україну: WSJ назвало людину з його оточення
"В Україні ми знаємо, як важко захищатися від таких атак з повітря. Незабаром і Росія не матиме безпечних зон", - висловив упевненість неназваний член українського уряду.
Останні удари України по російських військових базах, які раніше вважалися невразливими, відрізняє дальність і те, що вони змогли пробити систему ППО РФ.
Ці атаки, безумовно, зроблять росіян менш впевненими і їм доведеться думати про те, як розосередити військове майно та забезпечити його безпеку.
"Росіяни сумніватимуться у своїй здатності захищати свої стратегічні об'єкти", - у свою чергу сказав виданню представник одного із західних міністерств оборони.
Фахівці стверджують, що БПЛА, які атакували аеродроми, могли рухатися зі швидкістю, близькою до швидкості звуку, що є дешевою крилатою ракетою. Причому вони не є ані "штатними" моделями "Укроборонпрому", ані модифікованими радянськими дронами, а, скоріше за все, новинкою, виробленою приватним сектором зі схвалення влади.
Крім того, для пошуку своїх цілей БПЛА використовували не GPS, а інерційні системи навігації, які не можна заглушити. Це ускладнило їх перехоплення і пояснює, як "пташкам" вдалося проникнути через хвалену систему російської протиповітряної оборони.
Нагадаємо, раніше ми писали, що США не заважатимуть Україні розробляти засоби для далеких ударів.