RU  UA  EN

Четвер, 26 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Суспільство

Новини

25 грудня

Всі новини

"Швидку" викликати можна буде: в Держспецзв'язку дали поради під час блекауту

Українці матимуть змогу викликати швидку допомогу навіть за умови тотального блекауту. Екстрені служби оснащені резервними системами зв'язку, тому вимкнення електроенергії не порушить їхню роботу.

Про це розповів речник Державної служби спецзв'язку та захисту інформації Володимир Кондрашов, передає "Суспільне".

Читайте також: Залишайтеся завжди в мережі: як використовувати роутер без світла

Він дав поради, як залишатися на зв'язку у складних умовах. Так, зокрема, в Україні працює національний роумінг.

"Якщо ваша мережа з якихось причин недоступна, проте доступна будь-яка інша мережа мобільного оператора, в налаштуваннях свого смартфона ви можете вибрати іншу мережу. Для цього потрібно просто вимкнути автовибір мережі, знайти доступну мережу, зареєструватися в ній і таким способом можна телефонувати і відправляти SMS-повідомлення на будь-яку мережу", - зауважив представник Держспецзв'язку.

Якщо мобільні мережі "погано ловитимуть", можна відправити SMS-повідомлення з проханням про виклик екстрених служб рідним чи близьким за умови, що в них краща ситуація зі зв’язком.

Також по всій країні розгорнуті "пункти незламності", які забезпечені зв’язком фіксованим та мобільним. Тому варто заздалегідь дізнатися, де розташований найближчий пункт.

Окрім того, можна скористатися месенджерами, які працюють без мобільної мережі за технологією "Bluetooth".

"Вони мають досить обмежене коло дії, тобто близько 50-100 метрів. Проте вони дозволять повідомити сусідам, що щось трапилось: ви, наприклад, застрягли в ліфті. Просто заздалегідь домовтеся про використання одного з таких месенджерів. Вони безкоштовні, вони є у відкритому доступі. Це Bridgefy, FireChat і подібні", - зазначив він.

Ще відсутність електроенергії не впливає на фіксовані лінії, стаціонарні телефони, проте вони будуть працювати, якщо АТС зарезервована.

Нагадаємо, раніше експерти повідомляли, чому "ручні відключення" не вирішать проблем блекауту.