RU  UA  EN

Вівторок, 24 грудня
  • НБУ:USD 41.70
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.70
Суспільство

Новини

23 грудня

Всі новини

Чи можуть обмежено придатного до служби відправити на "нуль"? Пояснення юриста

Проходження медкомісії – обов'язкова умова для всіх військовозобов'язаних в Україні. Саме вона вирішує, чи придатна людина до служби в армії чи ні.

Про це розповів юрист Дмитро Дончак, інформує b2bconsult.

Читайте також: Від повістки на вулиці можна відмовитися, якщо знати деякі нюанси

Насамперед він нагадав про те, що означає "обмежена придатність" з погляду законодавства.

При медичному огляді військовослужбовців та інших контингентів ВЛК приймаються ухвали такого змісту, зокрема: "Обмежено придатний". Одночасно з постановою ВЛК в індивідуальному порядку з урахуванням військової спеціальності, посади, віку, фактично виконуваної роботи, пристосованості до нього минулого медичного огляду, в постанові в довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі. Особи, визнані обмежено придатними до військової служби, - непридатні до служби у високомобільних десантних військах, плавскладу, морській піхоті, спецспорудах. Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.

Виходячи з цього визначення, пояснює юрист, немає прямої заборони щодо направлення обмежено придатного військовослужбовця в ту частину, яка виконує поставленні їй завдання на нулі, або близько до нього. Це пов'язано з тим, що в законодавстві немає чіткого визначення "бойова частина". Але в разі такого направлення, повинні виконуватись такі умови:

1. Військовослужбовець з обмеженою придатністю не може бути направлений на службу в морську піхоту та в десантно-штурмові війська.

2. В постанові ВЛК, якою було встановлено обмежену придатність, повинно бути чітко зазначено: які види служби, які посади протипоказані такому військовослужбовцю з урахуванням стану його здоров'я.

3. Посада та вид служби повинен бути пов'язаним з діяльністю саме забезпечення військової частини. Тобто не може бути посада стрілок, гранатометник тощо. При цьому Вас не можуть направити на виконання робіт, пов'язаних з фізичною працею: облаштування бліндажів, окопів і т.д.

Якщо три умови виконуються, це означає, що у діях керівництва немає ознак порушення законодавства. Разом з тим, наголошує Дончак, якщо хоч одна з умов не виконується, потрібно подати письмовий рапорт на ім'я командира частини та просити перевестися на посаду, яка відповідає стану здоров'я.

"У разі ігнорування рапорту телефонуйте на гарячу лінію міноборони, тел. 0-800-500-42, та реєструйте скаргу. Також можна написати скаргу до ОК або одразу до Міністерства оборони України", - порадив експерт.

Раніше ми писали, що треба знати, якщо вам не вручили повістку.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, що напала на нас. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення порядку денного – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий заклик військовозобов'язаної людини на військову службу. Це звичайний процес у воюючій країні. Слід пам'ятати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти тікаєш від війни, то завтра вона може прийти до тебе.