RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Кого звільняють із ЗСУ після скоєння кримінального злочину: особливості та винятки

В Україні в разі призначення покарання для військовослужбовця змінюються умови проходження військової служби, зокрема, під час воєнного стану можуть і звільнити з армії.

Про це повідомили юристи з "Юридичної сотні".

У статті 51 Кримінального кодексу України передбачені види покарань за вчинення кримінальних правопорушень, серед яких є ті, що застосовуються винятково до військовослужбовців.

Читайте також: Чи може хвороба одного з членів сім'ї бути приводом для звільнення з армії

За вчинення кримінального злочину до військових можуть застосувати такі покарання:

  • позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу;
  • службові обмеження;
  • арешт (для військовослужбовців на гауптвахті);
  • тримання в дисциплінарному батальйоні.

"Важливо, що в умовах воєнного стану звільнення військовослужбовців зі служби через учинення кримінального правопорушення є можливим, у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у формі позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання", - наголосили юристи.

Водночас військових можуть і не звільнити з військової служби, якщо до них застосовуються інші види покарань.

"Арешт: військові, до яких застосовано таке покарання, проходять службу з урахуванням правил утримання на гауптвахті. Такий порядок передбачений Статутом гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України. Службове обмеження: військовослужбовці, до яких застосовано такі покарання як арешт або службове обмеження, не можуть бути переміщені до нового місця служби. Винятком є ситуація, якщо з урахуванням вчиненого правопорушення військовослужбовець, якому призначено покарання у виді службового обмеження, не може бути залишений на посаді, пов'язаній з керівництвом підлеглими. Тримання в дисциплінарному батальйоні: військові, звільняються з посади та зараховуються в розпорядження відповідного командира (начальника)", - пояснили експерти.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що робити військовозобов'язаним із відстрочкою, щоб не вручали повісток.