RU  UA  EN

Неділя, 5 січня
  • НБУ:USD 41.95
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.95
Суспільство

Новини

5 січня

Всі новини

Скільки ракет і дронів випустила Росія по Україні за травень: дані інфографіки

З 28 квітня по 29 травня Росія, військові витрати якої збільшилися на 9,2%, застосувала для ударів по Україні 198 ракет, з них було збито 177 штук.

Про це написав військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, навівши номенклатуру випущених та збитих боєприпасів.

  • 137/126 - Х-101/555
  • 31/28 - Калібр
  • 18/16 - Іскандер-М/К
  • 7/7 - Х-47М2
  • 5/0 - Х-22

Він зазначив, що переважно завдаються удари за допомогою авіаційних ракет Х-101/555, що зумовлено великими можливостями у їхньому виробництві, проте це не додає їм ефективності прориву ППО. Така сама ситуація і з "Калібрами". "Все це робить функціонал даних ракет украй посереднім", - зазначив експерт.

Читайте: У Путіна більше немає вундерваффе: як росіяни хотіли знищити Patriot, а розвіяли міф про "Кинджали"

З 3 травня по території України було застосовано 413 дронів-камікадзе Shahed-136, з яких 377 було збито. "Їхня ефективність прориву ППО практично на тому ж рівні, що й у ракет, але різниця в ціні", - зазначив Олександр Коваленко, який підрахував, що ці БПЛА коштують близько $12,5 млн, що відповідає вартості двох "Калібрів".

Загалом, як зауважив військово-політичний оглядач, ефективність прориву ППО у російських ракет і дронів-камікадзе стали нижчими за 10%, а ефективність самих ударів - до 5%.

І такі результати стали можливими завдяки тому, що досвідченим екіпажам ППО надходять на озброєння дедалі сучасніші системи.

"Комбінація з багатого і по-справжньому унікального досвіду українських операторів ППО та високотехнічного та високотехнологічного обладнання, якого з кожним днем стає все більше, призводить до того, що "аналоговнєтні" ракети все частіше гуркочуть, але все менше руйнують", - резюмував він.

У свою чергу радник міністра оборони Олексій Копитько зауважив, що ракети "Кинжал" - "дороговартісний даремний шлак", оскільки їх мало, виробництво штучне, відповідні за статусом цілі вже захищені, а розмінювати на інші цілі - "марнотратство". Ракети "Калібр" також під великим питанням і коли з'являться засоби/можливості добити носії у Чорному морі, цей компонент за великим рахунком випаде.

"Іскандери" – грізна зброя, але не масова. Відповідні цілі, переважно, захищені. Ними можна обстріляти житловий будинок у регіонах, де поки що немає адекватного захисту.

Дотягнутися до носіїв авіаційних ракет важко, тому вони становитимуть загрозу з ефективністю 10%. "Лікування – підвищення густини ППО", - вважає він.

А ракета Х-22 дуже складна мета, але може використовуватися тільки як елемент терору через низьку точність.

Основним лихом, як зазначив Олексій Копитько, для українців залишатимуться С-300/400, оскільки їх у РФ тисячі й ними можна обстрілювати цілі, на які шкода "Кинджали". "Нехай і не на всю глибину України, але це наші міста та наші люди. Пошук лікувальної пілюлі проти цієї біди в процесі. Відповідь буде складною – і засоби перехоплення ракет, і засоби поразки пускових (яких сотні)", - написав радник. Олексія Резнікова.

Нагадаємо, раніше Міністерство оборони Росії заявило, що "високоточним ударом гіперзвуковим ракетним комплексом "Кинжал" нібито було знищено ЗРК Patriot у Києві.

  • Вас може зацікавити:

"Вибралися через діру в стіні": 9-річний хлопчик розповів, як врятувався зі зруйнованого будинку у Києві. Відео

Утворилася величезна вирва: нові фото наслідків атаки дронів на Печерську у Києві

Загинула молода жінка, багато поранених: в поліції розповіли про наслідки атаки РФ на Київ. Фото