Обивателі часто називають батат "солодкою картоплею", хоча з нашою картоплею він не має нічого спільного, з точки зору ботаніки, оскільки є ліаною і тому не становить інтересу для колорадських жуків.
"Апостроф" дізнався, як правильно посадити на городі цей продукт, що набуває все більшої популярності, щоб згодом зібрати чималий урожай.
Читайте також: Ефекту не буде: які добрива на городі категорично не можна змішувати
Батат потребує великої кількості сонячного світла та родючого ґрунту, тому при посадці у землю краще додати компост, щоб коренева система розвивалася швидко.
Якщо картоплю садять бульбами, то батат у такий спосіб виростити в землі не вийде. Саму бульбу потрібно спочатку покласти в тепле місце або у воду загостреним кінцем вниз приблизно на місяць.
Через 30 днів з'являться сходи-черешки. Потрібно прибрати все листя, залишивши тільки коріння, яке можна садити в ґрунт. Коріння утворюється в нього вже через п'ять-шість днів, а далі батат ростиме швидко, накриваючи своїм листям всю площу грядки.
Урожай можна буде збирати через 3-4 місяці після посадки, а зберігати його потрібно як і звичайну картоплю – у сухому прохолодному місці.
Нагадаємо, що середньостатистичний українець на рік з'їдає близько 131,3 кг картоплі.
- Вас також може зацікавити:
Коли садити картоплю, а коли – огірки: календар садівника на травень 2023 року
Картопляне лушпиння - сильне добриво: для яких рослин воно підходить
Урожай буде чудовим: як підготувати насіння кропу до посадки, щоб прискорити зростання