В Україні обмежать доступ до недобросовісних інтернет-магазинів, які продають товар, що не відповідає дійсності або не мають юридичної адреси.
Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.
У пояснювальній записці зазначається, що велика кількість українців часто здійснює покупки товарів у інтернет-магазинах, не маючи достовірної інформації про самі продукти. Попри постійне зростання електронної торгівлі, законодавці приділяють їй обмежену увагу. Багато онлайн-магазинів відмовляються надавати свою юридичну назву та фактичну адресу, ускладнюючи процес ідентифікації порушників прав споживачів.
Читайте також: Як працюють шість "фокусів", за допомогою яких із покупців виманюють гроші
Відповідно до прийнятого закону, була впроваджена директива № 2011/83/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 25.10.2011, яка встановлює визначення електронного торгового майданчика (маркетплейсу), електронного сервісу порівняння продукції (прайс-агрегатора) та визначає їхню відповідальність щодо надання інформації про підприємства, що продають продукцію на вебсайтах маркетплейсів та прайс-агрегаторів.
Окрім цього, проєкт закону передбачає:
- визначення принципів, на яких ґрунтується захист прав споживачів згідно з принципами Європейського Союзу.
- розширення дії Закону України "Про захист прав споживачів" на галузь харчової продукції щодо економічних прав споживача, зокрема щодо порушення умов договору купівлі-продажу (доставлення) харчової продукції в інтернет-магазинах і встановлення ціни продажу харчової продукції.
Раніше ми писали, як визначити країну за штрих-кодом на товарі та що означає решта цифр.
Вас також може зацікавити:
Навіщо платити більше: топ-12 найкращих онлайн-магазинів з безплатною міжнародною доставкою
Торгівля дозволами на виїзд з України: скільки це зараз коштує
Хакери розмістили на сайтах провайдера та низки компаній в РФ банери на підтримку контрнаступу