Наразі існує кілька умов, за яких українські біженці мають право змінювати землю проживання у Німеччині.
Алгоритм та інструкцію для вимушених переселенців публікує тематичне видання "Українці у Німеччині".
Читайте також: Україні потрібно повернути ще одну категорію громадян для відновлення економіки: про кого йдеться
У пунктах первинного прийому українських громадян реєструють та спрямовують у населений пункт, де можна отримати дозвіл на перебування. Після цього громадяни України, згідно чинного законодавства ФРН, не мають права довільно обирати чи змінювати федеральну землю.
Якщо порушити це правило - в біженців можуть виникнути проблеми, які пов'язані з офіційною легалізацією, соцвиплатами. Ба більше, держава може покарати за це штрафом чи навіть анулювати право на тимчасове проживання в Німеччині.
Втім, у законодавстві прописані винятки, коли українцям дозволено змінювати місце проживання та федеральну землю:
- якщо хтось з родини має роботу або знайшов роботу із зайнятістю не менше 15 годин на тиждень з повним пакетом соціального страхування, а заробітна плата становить щонайменше 810 євро на місяць;
- хтось з родини починає професійне навчання;
- хтось з родини навчається на мовних курсах для вступу в університет чи у підготовчому коледжі, у закладі професійної орієнтації, проходить професійну підготовку чи підвищення кваліфікації або перепрофілювання.
Якщо хоча б одному з членів сім'ї запропонували роботу в іншій землі - законодавство дозволяє переїхати у нову локацію усім членам родини, але у цьому випадку йдеться лише про подружжя та неповнолітніх дітей.
Варто зазначити, що існує ще декілька умов, за яких дозволено переміщення між федеральними землями:
- прив’язка дітей до освітніх закладів;
- наявність особистих причин, які вимагають переїзду до іншої країни Європейського Союзу;
- виникнення необґрунтованих обмежень для особи.
Як змінити місце проживання у Німеччині - інструкція
Отримати дозвіл (Zustimmung) соцвідомства або міграційної служби, який дозволить продовжувати отримувати виплати на новому місці. Необхідно звернутися до відомства в справах іноземців, де вказати причину зміни місця проживання (робота, навчання, возз’єднання з родиною).
Також необхідно отримати дозвіл міграційної служби землі, куди планується переїзд. Якщо приймаюча сторона надасть дозвіл - тоді українці звертаються до міграційної служби за місцем актуального перебування з заявкою на відкріплення.
Отримання відкріплення. Коли дозвіл отримано - ця інформація направляються до міграційного відомства за місцем проживання для відкріплення разом із пакетом документів, який надавався в іншу землю. Подавати документи необхідно самостійно та слідкувати, аби документи вчасно були доставлені до соціальної установи.
Законодавство дозволяє надсилання запитів електронною поштою, однак темою листа слід зазначити наступне - Streichung der Wohnsitzauflage. Після відправлення документів громадянам слід прийти у призначений час із паспортом, у який ставлять відмітку про відкріплення. Чекати призначеного прийому можна декілька місяців.
Раніше ми розповідали, Скільки українців готові залишити свої будинки, якщо війна затягнеться.
Вас може зацікавити:
Майже 9 млн не повернулися: на скільки в Україні скоротилося населення - інфографіка
Порушення прав українців у Польщі: куди звертатися та що треба знати
Доведеться платити: влада Праги скасовує одну з пільг для українців