RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

В Україні запустили "Мрію" для протидії РФ в інтернеті: як долучитися

Кіберполіція України з ІТ спільнотою та волонтерами створили проєкт "МРІЯ" – платформу для протидії російським окупантам в медіапросторі. Ініціатива об'єднує небайдужих громадян у бажанні протидіяти дезінформації і російській пропаганді в інтернеті.

Платформа "Мрія" це телеграм-канал StopRussia/MRIYA, який перевіряє та блокує ресурси, що поширюють фейки та ворожу пропаганду. За допомогою каналу здійснюється комунікація з підписниками. Систематично надаються інструкції, завдання для боротьби в кіберсередовищі, інформація щодо правил кібергігієни. Також там можна знайти чат-бот "StopRussia/MRIYA", де можна додати ресурс на блокування або надіслати скаргу на ресурс.

На сайті проєкту Мрія є інформація щодо інших напрямків діяльності, а саме:

- бот Стоп фрод Мрія, спільнота, в якій можна перевірити номер телефону чи банківську картку і дізнатися, чи повідомляв хтось про пов'язані факти шахрайства;

- чат-бот "народний месник", де можна повідомити про ворожі дії на території держави.

Організатори запрошують долучитися до проєкту MRIYA - найбільшої інформаційної армії (250+ тисяч учасників), на рахунку якої найбільше заблокованих ресурсів (близько 30 тисяч). Своєю метою вони називають покращення медіаграмотності українців та зменшення впливу пропаганди на суспільство.

"Війна відбувається не лише за територіальну цілісність, а й в інформаційному просторі. Кожне слово наших ворогів може негативно вплинути на свідомість людей та хід війни в цілому, тому ми маємо бути завжди обачні та вміти себе захистити від поширення фейків. Учасники проєкту MRIYA будуть вчитися інформаційній та кібергігієні, отримають сотні порад, що підвищать обізнаність у медіапросторі та зможуть самостійно виявляти джерела пропаганди й знищувати їх. І тільки разом ми зможемо протидіяти негативним явищам в Інтернеті", - зазначили у МРІЯ.

Цілі проєкту:

• знищення російських осередків в мережі;

• зменшення рівня булінгу та цькування в Інтернеті;

• протидія наркотикам та шахрайству;

• навчання та тренінги з кібергігієни;

• просвіта населення щодо інформаційної гігієни;

• залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції.