У п'ятницю, 24 листопада, православні християни вшановують пам'ять мучениці Катерини Олександрійської.
Про свято, традиції та заборони розповідає "Апостроф".
Читайте також: Святий Миколай прийде раніше: коли улюблене свято дітлахів у 2023 році
Катерина народилася наприкінці III ст. — період найтяжчих гонінь на християн за часів імператора Максиміліана. Вона була дочкою грецького царя Ксантоса. Олександрія, де мешкала родина, вважалася тоді справжнім центром наук та мистецтв. Дівчина вивчала філософію, діалектику, ораторське мистецтво та риторику, знала багато мов. Мати Катерини була таємною християнкою, і через неї дівчина познайомилася з християнством.
Завдяки розуму Катерина обернула до християнської віри багатьох людей та вміло дискутувала з язичницькими філософами.
Заручитися з Катериною зажадав сам імператор Максиміліан, який був язичником. В той час дівчина привернула до християнства імператрицю, улюбленого полководця імператора, навіть охоронців та філософів, які прийшли переконати її у перевагах язичництва. Усі послідовники прийняли мученицьку смерть. Останньою було жорстоко страчено саму святу Катерину.
В народі цей день називають Святом жіночої долі, оскільки Катерина вважається покровителькою дівчат і жінок. Наші предки вірили, що свята допомагає дівчатам відшукати долю. У минулому ті, хто хотів вийти заміж, йшли до церкви, ставили свічку перед образом Катерини та молилися до мучениці.
У цей день у наших предків було заборонено голосно співати, танцювати та веселитися. Також у свято не можна ремонтувати, шити, займатися важкою працею загалом.
Нагадаємо, раніше ми писали, на які дати у листопаді перенесли головні свята.
- Вас також зацікавить:
Коли будемо святкувати Трійцю в 2024 році: нова дата
В Україні з 1 вересня переходять на новий церковний календар: повний список святкових дат
Новий церковний календар: коли розпочнеться Різдвяний піст у 2023 році