У четвер, 30 листопада, відповідно до нового церковного календаря, християни вшановують пам’ять апостола Андрія Первозванного.
Про свято, прикмети та заборони у цей день розповідає "Апостроф".
Читайте також: Зимові свята 2023-2024: коли відзначаємо за новим церковним календарем
Андрій Первозваний був одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Після зішестя Святого Духа він отримав благословення від Ісуса Христа проповідувати Євангеліє в різних країнах. За легендою, він також відвідав землі сучасної України, та встановив хрест на одній із гір теперішнього Києва. Андрій закінчив своє служіння в грецьких Патрах, де був розп’ятий на хресті за наказом правителя Егеата.
Наші предки вірили, що якщо цього дня сонячна, але морозна погода буде гарний урожай наступного року. Якщо ж випав сніг, то він пролежить до квітня.
На Андрія не можна було ображати рибалок і моряків, оскільки Андрій вважається їхнім покровителем. Також заборонено було сваритися, адже навіть несерйозна сварка могла мати серйозні наслідки.
У минулому на Андрія дівчата збиралися разом, співали, танцювали, веселилися, а потім ворожили на судженого. Вночі було прийнято кидати з вікна монети, цим незаміжні дівчата закликали наречених.
Нагадаємо, раніше ми писали, на які дати у листопаді перенесли головні свята.
- Вас також може зацікавити:
Коли будемо святкувати Трійцю в 2024 році: нова дата
В Україні з 1 вересня переходять на новий церковний календар: повний список святкових дат
Новий церковний календар: коли розпочнеться Різдвяний піст у 2023 році