Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради доопрацьований законопроєкт щодо мобілізації, але нова версія все одно потребує значних доопрацювань й найобговорюванішими нововведеннями у документі є аспект демобілізації та "заходів впливу" на "ухилянтів".
Про це LIGA.net розповів заступник голови комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.
Читайте: Відстрочка від мобілізації за новим законом: для кого хочуть залишити це право
Він зазначив, що у новій редакції документа частину суперечливих норм прибрали, проте все одно залишилися сумнівні пункти, та навіть додалися додаткові.
"Законопроєкт має багато правильних норм: строки демобілізації, додаткові відпустки військовослужбовцям тощо. Але все ще потребує доопрацювання. В існуючому вигляді буде складно знайти під нього голоси в ВР. А нам потрібно, щоб мобілізацію не було зірвано, адже держава сьогодні під величезною загрозою", – підкреслив він.
Після розгляду "профільного" комітету документ мають внести до сесійної зали, й залишається два варіанти. "Aбо ми доопрацюємо його в комітеті до першого читання, або рекомендуватимемо прийняти у першому читанні, щоб запустити процес і до другого читання прибрати всі суперечливі норми", - розповів нардеп.
Він вважає, що процес прийняття законопроєкту не буде швидким, адже крім пропозицій комітету, також очікується також значна кількість правок від народних обранців.
Раніше "Апостроф" повідомляв, чи можуть мобілізувати обмежено придатних з 1 лютого.
- Вас може зацікавити:
Виклик до ТЦК за новим законопроектом: що загрожує тим, хто за кордоном
Призов студентів та аспірантів: що пропонують в оновленому законопроєкті
Як призиватимуть жінок до війська: всі подробиці нового законопроєкту