В України оновили список критеріїв, згідно з якими встановлюється подальше бронювання військовозобов'язаних працівників на період мобілізації та на воєнний час.
Про це повідомляє Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.
Читайте також: Вручення повісток у громадському транспорті: чи є законними дії ТЦК
Відповідність цим критеріям стає підставою для подальшого бронювання військовозобов'язаних працівників на період мобілізації та на воєнний час. Мова йдеться про два варіанти бронювання: від 50% військовозобов’язаних працівників та до 50% включно.
Від 50% працівників, незалежно від військово-облікової спеціальності
До цієї категорії належать підприємства, установи і організації, які виробляють товари для військових, розробляють, модернізують та ремонтують військову та спеціальну техніку та запчастини до неї, виготовляють боєприпаси й інші продукти оборонного призначення. Вони мають відповідати обом цим критеріям:
- Підприємство має бути в стадії виконання контракту з держзамовником у сфері оборони, або бути співвиконавцем такого контракту.
- Понад 50% від загального обсягу виробництва - це товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).
До 50% військовозобов’язаних працівників (включно)
До цієї категорії належать підприємства, що працюють у сфері промисловості, літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності. Мають відповідати трьом з п’яти зазначених далі критеріїв:
- Підприємство має бути в стадії виконання контракту з держзамовником у сфері оборони, або бути співвиконавцем такого контракту.
- Понад 50% від загального обсягу виробництва - це товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).
- Підприємство має бути включене до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів), відповідно до Закону України від 17.07.2020 № 808-IX "Про оборонні закупівлі";
- Підприємство має брати участь у реалізації завдань і заходів, передбачених державними цільовими програмами у літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності;
- Підприємство має виготовляти товари, виконувати роботи і надавати послуги для підприємств ОПК (які, в свою чергу, використовують їх для виготовлення товарів оборонного призначення).
Рішення про відповідність підприємства цим критеріям приймається робочою групою, утвореною Мінстратегпромом та представниками інших заінтересованих органів державної влади.
Алгоритм дій
Для підприємств з метою бронювання працівників (однаковий для обох варіантів) пропонується наступний алгоритм дій:
- Надіслати лист-звернення до Мінстратегпрому разом із додатками – документами, викладеними нижче, на підтвердження відповідності цим критеріям;
- За результатами розгляду Мінстратегпромом ухвалюється відповідне рішення згідно з вимогами Наказу Мінстратегпрому від 23.02.2023 № 27.
- Подальші дії – згідно з Постановою КМУ від 27 січня 2023 року № 76.
Раніше ми вже розповідали про те, скільки можна мобілізувати чоловіків без загрози економіці.
- Вас також може зацікавити:
Ворог навчається, поки ми тягнемо час: військовий розповів, скільки потрібно мобілізувати в ЗСУ
"Бідні не воюватимуть за багатих": в Раді розкритикували нову ідею щодо мобілізації
Один воює, четверо працюють: влада готує "справедливу мобілізацію" і бронь за податки