Весняна погода дозволяє забезпечувати електроенергією більшість українських споживачів, попри руйнівні наслідки ворожих обстрілів для вітчизняної критичної інфраструктури, проте влітку можливі більш тривалі відключення.
Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".
"Якби не було створено активний і пасивний захист енергетичних об’єктів, і не синхронізовано українську мережу з європейською, наслідки атак могли бути набагато важчими, - сказав у коментарі виданню аналітик з питань енергетики Максим Білявський. - На сьогодні застосовуються певні обмеження споживання енергії, і вони можуть тривати до завершення відновлювальних робіт, які вже розпочалися на ряді об’єктів. На інших об’єктах вони розпочнуться щойно закінчать роботу підрозділи ДСНС (Державної служби з надзвичайних ситуацій)".
Погода, яка сьогодні встановилася на більшій частині України, дозволяє уникати блекаутів.
"Вона не настільки холодна, щоб населення масово вмикало обігрівачі, і не настільки жарка, щоб вмикалися кондиціонери. Тому попит на енергію є помірним", - пояснив у розмові з "Апострофом" заступник директора з досліджень DiXi Group Богдан Серебренніков.
Читайте також: Світла не буде? Чи зможе Путін вбити українську енергетику
Проте, якщо споживання в пікові години зросте, то може виникнути необхідність у більш значних відключеннях енергії. Скоріше за все, вони стосуватимуться здебільшого промислових підприємств та матимуть регіональний характер. Зокрема вони застосовуватимуться у Харкові, Одесі, Дніпрі, Кривому Розі.
Втім, проблеми з енергопостачанням можуть посилитися влітку, особливо, коли температура повітря сягне 30 градусів і вище.
"Це може збільшити споживання енергії на кондиціонування повітря і спричиняти збої в роботі трансформаторів. Проте навряд чи це стане причиною значних збоїв у роботі", - резюмував Максим Білявський.
Більше читайте в матеріалі "Апострофа": Зруйнована енергетика: на скільки українцям вистачить світла
- Вас може зацікавити:
Хмельницьку АЕС хочуть розширити: в чому можуть бути складності
Втрачено майже половину генерації електрики: енергетики оцінили шкоду від обстрілів
Втрати колосальні, але ми встояли: як українська енергетика змогла витримати два роки великої війни