RU  UA  EN

Неділя, 19 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Суспільство

Новини

19 січня

Всі новини

Росія готує Україні новий блекаут: експерт дав прогноз щодо відключень світла

Росія регулярно атакує балансуючу генерацію України – теплоелектростанції (ТЕС) та гідроелектростанції (ГЕС). Це є черговим етапом плану Росії, спрямованим на підготовку до нового блекауту.

Про це розповів керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI" Павло Лакійчук в ефірі шоу "Говорить Великий Львів".

За його словами, ця стратегія дозволяє ворогу завдавати критичних пошкоджень енергосистемі без необхідності безпосередніх ударів по ядерних реакторах.

"Не потрібно бити по ядерних реакторах, б'єш по підстанціях, відповідно – атомній електростанції нікуди подіти свою вироблену генерацію, і автоматика спрацьовує, вона вимикається, спрацьовують системи захисту", – пояснив Лакійчук.

Удари по підстанціях спричиняють відключення атомних електростанцій, що робить енергетичну систему країни вразливою до масштабних перебоїв у постачанні електроенергії. Нестача потужностей балансуючої генерації означає, що у випадку надзвичайної ситуації, такої як інтенсивна атака або серйозна аварія, енергосистема не зможе оперативно відновити стабільну роботу.

"Це фактично підготовка до масового блекауту, тому що немає балансу електроенергії, не можна зманеврувати енергетичними потужностями у випадку суперстресу", — додав експерт.

За словами Лакійчука, попри зміцнення систем протиповітряної оборони (ППО) загроза блекауту залишається серйозною.

"Тому говорити про те, що нового блекауту не відбудеться, це занадто оптимістично. Ворог має для цього можливості. Наша енергетична система перебуває в дуже складній ситуації. Тому, на жаль, порадувати нічим не можу. Але хочу сказати, що наша ППО, в порівнянні з 2022 роком, стала значно потужнішою", – підкреслив експерт.

Як повідомляв "Апостроф", в Україні в зимовий період відключення світла за оптимістичним сценарієм можуть тривати до 12 годин на добу.Про це йдеться у прогнозі експерта Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчука.