RU  UA  EN

Неділя, 19 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Суспільство

Новини

18 січня

Всі новини

Звільнення Кінбурнської коси є лише питанням часу і можливостей Сил оборони - Братчук

Рішення про звільнення від росіян Кінбурнської коси на Миколаївщині залежить від можливостей та оперативних завдань Сил оборони.

Про це розповів речник загону "Південь" Української добровольчої армії Сергій Братчук.

"Рішення приймається вищим командуванням. Сьогодні сказати, що сьогодні-завтра відбуватиметься наступ на Кінбурнську косу, ми не можемо. У будь-якому разі це відбуватиметься комплексно і різними засобами. Питання – звільняти Кінбурн чи ні - не стоїть, питання лише у часі й відповідності тих можливостей, ресурсів і оперативних завдань, які на сьогодні є", - сказав він.

За словами Братчука, дії Сил оборони є поступовими щодо Кінбурнської коси, там періодично відбувається бойова робота.

"Мета на перший погляд очевидна, хоча є і таємні завдання, і це знищення особового складу, техніки і послаблення ворожої оборони саме на цій локації. Вона є відповідним ключиком до нашого просування й звільнення наших земель", - зазначив він.

Речник також зазначив, що Кінбурнська коса є стратегічною для відновлення роботи Миколаївського порту та морських торговельних коридорів.

"Кінбурнська коса і вся Миколаївщина мають бути звільнені. Бо тоді є шанс, що запрацює порт Миколаїв і долучиться до портів великої Одеси та зможе працювати в напрямку експортно-імпортних коридорів нашої держави. За цю локацію ворог чіпляється кігтями і зубами, вона їм дозволяє тримати під напругою північно-західну частину Чорного моря….", - розповів Братчук.

Нагадаємо, після початку повномасштабної війни у лютому 2022 року, росіянам вдалося швидко окупувати Херсонщину. Російські сили почали використовувати Кінбурнську та Тендрівську коси як базу для артилерійських обстрілів українських позицій та цивільних об'єктів у Херсонській, Миколаївській, Одеській областях. А згодом звідти почали ще й запускати безпілотники. Таким чином вони заблокували рух із портів Херсона й Миколаєва.